HDMI ile 4K 60 FPS almak mümkün mü?

NookumPie

Gigapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
9
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522594034
Yakın zamanda PS4 Pro satın aldım ve şu anda Full HD bir TV'de kullanmaktayım. Yakın zamanda 4K bir TV veya monitör almayı planlıyorum fakat bildiğim kadarıyla şu anda HDMI teknolojisi 4K 60 FPS'yi desteklemiyor ve benim için FPS, çözünürlükten daha önemli. HDMI ile 4K'de 60 FPS almak mümkün müdür? Mümkünse hangi TV veya monitör bunu en iyi şekilde yapmaktadır. İhtimal yoksa da Full HD'de 60 FPS’yi, renkleri ve akıcılığı en iyi alacağım monitör hangisidir? Fiyatı çok önemli değil.

HDMI 2.0 ile birlikte 4K 60 Hz desteği geldi. Fakat gariptir, piyasadaki bütün 4K TV’lerde HDMI 2.0 girişi yok. Bu bağlamda TV satın alırken özellikle HDMI girişinin 2.0 standardında olduğunu kontrol etmen gerekiyor. Fiziksel olarak farkı anlamak mümkün değil. TV’nin teknik özelliklerine bakıldığında üretici HDMI 2.0 sürüm bilgisini eklemiş olmalı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı