HDMI kablosu görüntüyü etkiler mi?

PistoncuBedo

Femtopat
Daha fazla  
Şimdi konsolun kendi içinden çıkan 2.1 high Speed kabloyu kullanmıyorum. Onun yerine monitörün içinden çıkan 2.0 kabloyu kullanmıyorum. Sizce görüntüyü etkiler mi? Monitör zaten max 1080p 2.0 destekliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle iddia edildiği gibi ucuzu ve pahalısı arasında da bir görüntü farklılığı, ses kalitesi, hipersonik görüntü kalitesi sağlamak falan gibi bir özelliği yoktur. Bu kablolar dijital veri taşımak üzere tasarlanmıştır. dolayısıyla 1 ve 0'lar ile çalışır; yani görüntü ve ses varsa vardır, yoksa yoktur, analog kablodaki gibi aman da görüntü kalitesi bozuldu, daha iyisini alayım demeye gerek de yoktur. Sözün özü 5 TL'lik altın uçlu HDMI kablosu ile de aynı sonucu alırsın 100 TL'lik ile de. Bu tamamen pazarlama aracı olarak kullanılıyor.

İyi sosyaller.

Etkiliyor, hem de rahatsız edici bir şekilde. Eğer ki ucuz bir HDMI kablosu alırsan ekranda pembemsi, kırmızımsı, yeşilimsi renkler görebilir ve doğal olarak rahatsız olabilirsin. Bu problemi yaşadıktan sonra eski kablomu (DVI) kullanmaya devam etmiştim.

Etkiliyor, hem de rahatsız edici bir şekilde. Eğer ki ucuz bir HDMI kablosu alırsan ekranda pembemsi, kırmızımsı, yeşilimsi renkler görebilir ve doğal olarak rahatsız olabilirsin. Bu problemi yaşadıktan sonra eski kablomu (DVI) kullanmaya devam etmiştim.

Bunun onlarca denemesini YouTube da yaptılar. Hiçbir fark yok. Anolog kablo da kalite çok bariz far yaratıyordu. HDMI kablolarda absürt bir fark yok. İstersen araştır youtube da onlarca denemesi var. Bir ton makale var bunla alakalı. Genel kanaat fark yok.

Kablolar zaten var biri series x in kablosu biri acer monitörümün kendi kablosu ben sadece fark olurmu diye sordum

Bunun onlarca denemesini YouTube da yaptılar. Hiçbir fark yok. Anolog kablo da kalite çok bariz far yaratıyordu. HDMI kablolarda absürt bir fark yok. İstersen araştır youtube da onlarca denemesi var. Bir ton makale var bunla alakalı. Genel kanaat fark yok.
Problem yaşatmayan kablolar ile kullanıldığında tabiki de bu ürünler sadece bağlantı arabirimlerinden ibarettir. Ama, ucuz olduğu için alınan kabloların büyük bir kısmı dediğim problemleri yaşatıyor ki bizzat kendim yaşadım bu problemi.

Problem yaşatmayan kablolar ile kullanıldığında tabiki de bu ürünler sadece bağlantı arabirimlerinden ibarettir. Ama, ucuz olduğu için alınan kabloların büyük bir kısmı dediğim problemleri yaşatıyor ki bizzat kendim yaşadım bu problemi.

Şimdi ucuz malın kaliteden kaçacaktır. İç aksamda aktarım birimlerinde arıza oluştuysa elbet de sıkıntı olur. Onun haricinde sorunsuz bir kabloda farkın olmadığını göreceksin dostum. Senin talihsizliğin bozuk çıkmış 🫠

Şimdi ucuz malın kaliteden kaçacaktır. İç aksamda aktarım birimlerinde arıza oluştuysa elbet de sıkıntı olur. Onun haricinde sorunsuz bir kabloda farkın olmadığını göreceksin dostum. Senin talihsizliğin bozuk çıkmış 🫠
Fazlasıyla haklısın, maalesef ki geçmişte böyle bir problem yaşamıştım. Tabi, artık DisplayPort'un ve Nvidia-Intel tabanlı sistemimin güzel nimetlerinden faydalanabiliyorum en azından. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı