PSU'ya giden fan kablosunu anakarta nasıl bağlarım?

jeyanchx

Hectopat
Selam arkadaşlar, gezmediğim forum kalmadı fakat hiçbirinde çözümü bulamadım.
Frisby marka mı kullanılır demeyin. Bilgisayarı toplarken kardeşimin sürekli ağlaması yüzünden teknisyenlerin hangi parçaları koyduğunu düzgün dinleyememiştim bile. Kafayı yiyeceğim.

Frisby Frisby FC 9330 kasam var, 6 tane Dual ring RGB fanı mevcut. MSI Mag B550M Mortar anakartım var. Anakartımda 4 tane SYS fan 4 tane de Rainbow diye girişler var. Onlara sokacağım sanırım fanları, keşke takabilsem. Tüm fan kabloları fotoğraftaki kırmızı yuvarlaktaki 4 pinli bir parçaya gidip oradan PSU'ya gidiyor. PSU'ya giden bir fan da kontrol edilemez. E iyi de ben ne yapayım o zaman? Zaten kasanın arkası makarna, o parçadan çıkan her şey PSU'ya gidiyor. Hangi kablonun fan kablosu olduğunu nereden bileyim ben?

Bugün PSU'yu açacağım umarım 10K sistemi yakmam. Bilgisayarın gece açık kalması gerekiyor, ışıklar da odayı gündüz gibi yapıyor. Lütfen bana kabloları nasıl bulacağımı ve anakarta nasıl bağlayacağımı söyler misiniz?

Not: Eksik olmasın diye bilgisayarın her bir yerini attım.
Önemli not: Fan kontrolcüsü önermeyin lütfen.

8AFD13D8-2BA3-4235-A76F-F66CC1434D8F.jpeg

172A24C3-8DFE-4034-99B1-630411F95ED1.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer fanlar 2-3-4 pinli anakarta giren kablolara sahip değilse hiçbir şey yapamazsınız maalesef hocam PSU'yu açmak işe yaramaz. Ayrıca SSD kronik arızalı aklınızda bulunsun söylemek istedim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    3,1 KB · Görüntüleme: 22

Geri
Yukarı