HDMI to VGA mı, DVI to VGA mı?

AuEnx

Hectopat
Daha fazla  
MSI GTX 1050 ekran kartı kullanmaktayım. Monitörüm ise 18.5 inç LG sadece VGA çıkışlı bir monitör. Bugüne dek HDMI to VGA dönüştürücü ile kullanıyordum fakat dün müzik dinlerken bilgisayarda ansızın görüntü gitti ve bir daha da gelmedi. Görüntü gittiği esnada arkada müzik bile hala devam ediyordu. Dün her şeyi denedim RAM'ları çıkarıp taktım, ekran kartını çıkarıp taktım, kasa içindeki bütün kabloları çıkarıp taktım, BIOS pilini çıkarıp taktım ama gene görüntü alamadim. Galiba kullandığım HDMI to VGA dönüştürücü bozuldu çünkü aklıma başka bir şey gelmiyor. Bu arada dönüştürücüyü dün kontrol ettiğimde ısındığını fark ettim acaba bozulduğundan dolayı mı böyle oldu? DVI TL VGA dönüştürücü görüntü alabilir miyim yoksa yeniden bir HDMI to VGA dönüştürücü mü satın almam şart? DVI to VGA oluyorsa DVI to VGA dönüştürücünün hangisini almam gerekiyor? DVI-I, DVI-D, DVI-A?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• received_232877241435897.jpeg
    received_232877241435897.jpeg
    11,2 KB · Görüntüleme: 55
Denemeniz lazım, aktif dönüştürücü olduğu için kaliteli verecektir yine de oyunlarda akıcılığı bozabilir. Bendeki DvıD to VGA oyunlarda ısınıp gidiyor mesela.
Sizde öyle olmayabilir. Memnuniyetle kullanan çok kişi var.
Hocam akıcılığı bozabilir derken? Isınma demisken bu ısınma neyin nesidir? Dün goruntum gittiğimde dönüştürücümü elime aldığımda ısındığını fark etmiştim acaba bu yüzden mi bozuldu kullandığım o dönüştürücü ?

Hocam akıcılığı bozabilir derken? Isınma demisken bu ısınma neyin nesidir? Dün goruntum gittiğimde dönüştürücümü elime aldığımda ısındığını fark etmiştim acaba bu yüzden mi bozuldu kullandığım o dönüştürücü ?
Muhtemelen öyle. Ona doğru bir fan koymanın yararı var çünkü bendeki de acayip ısınıyordu.

Muhtemelen öyle. Ona doğru bir fan koymanın yararı var çünkü bendeki de acayip ısınıyordu.
Bu alacağım HDMI to VGA sadece laptopun görüntüsünü VGA monitöre görüntü vermesi için kullanıldı ve sorunsuz laptopun görüntüsünü monitöre verdi. Birazdan gidip alacağım benim ekran kartında görüntüsünü verir mi acaba git gel yapmak istemiyorum.

Bu alacağım HDMI to VGA sadece laptopun görüntüsünü VGA monitöre görüntü vermesi için kullanıldı ve sorunsuz laptopun görüntüsünü monitöre verdi. Birazdan gidip alacağım benim ekran kartında görüntüsünü verir mi acaba git gel yapmak istemiyorum.
Hocam bilmiyorum, bu dönüştürücü işi sakat. Öncekinde vermişse bunda da verir. Zaten internette gördüğünüz dönüştürücüler neredeyse aynı, üzerindeki şekiller bile. O yüzden pek de yapılabilinecek bir şey yok.

Hocam bilmiyorum, bu dönüştürücü işi sakat. Öncekinde vermişse bunda da verir. Zaten internette gördüğünüz dönüştürücüler neredeyse aynı, üzerindeki şekiller bile. O yüzden pek de yapılabilinecek bir şey yok.
Dönüştürücü sıkıntısız çalışıyor görüntü alabiliyorum fakat sanki renkler bana biraz solgun gibi yoksa bana mı öyle geldi anlamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı