Çözüldü HDMI'dan DVI dönüştürücü ile 144Hz destekleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Osman Beydemir

Decapat
Merhaba, son zamanlarda yeni bilgisayar dizdim, monitörün her türlü 144Hz desteklediği sanıyordum ama sadece DVI girişi takıldığı zaman oluyormuş. Sıkıntı değil diye düşünürken saçma bir şekilde ekran kartımda DVI girişi olmadığını fark ettim ve şu an HDMI girişi kullanarak 60Hz ile takılı kaldım. Sorularım:

1) Eğer dönüştürücü alsam bu destek sağlanır mı?
2) Sağlar ise alır iken bakmam gereken bir özellik var mı?

Monitör: ASUS VG248QE.
Ekran kartı: ASUS Dual RTX2080S

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dönüştürücüye gerek yok eğer DisplayPort girişi varsa onu kullanın(ki varmış) ama kullanmayacaksanız kaliteli bir HDMI kablo işinizi görebilir.

2) Sağlar ise alırken bakmam gereken bir özellik var mı?

İkisi de dijital sinyal kullandığı için HDMI to DVI-D bir küçük dönüştürücü işinizi görür ama DisplayPort kullanmak daha yararlı.
İade şansın varsa monitörü iade et. Onun dışında bildiğim kadarıyla çeviri ile 144 Hz alman baya zor. Çok kaliteli olması gerektiği vs söylenmişti bana. Zamanında aynı sorunu ekran kartını yenileyince bende yaşamıştım. Ben çareyi direk monitörü satmada bulmuştum.

Dönüştürücüye gerek yok eğer DisplayPort girişi varsa onu kullanın(ki varmış) ama kullanmayacaksanız kaliteli bir HDMI kablo işinizi görebilir.

2) Sağlar ise alırken bakmam gereken bir özellik var mı?

İkisi de dijital sinyal kullandığı için HDMI to DVI-D bir küçük dönüştürücü işinizi görür ama DisplayPort kullanmak daha yararlı.

Çözüm

Geri
Yukarı