HDR ekran'da gri filtre oluyor

Ali legend

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
Acer VG272UP
Acer VG272up model monitörüm var bazı oyunlara girince ekran parlaklığı bayağı düşüyor ve adeta gri bir filtre geliyor ekrana. Windows'a geri dönünce ekran 1sn. Kararıyor ve tekrar geri eski normal haline geliyor. Ayrıca bazı oyunlarda kontrast aşırı yüksek ve görüntü parlak görünüyor. (örneğin: FIFA23)

Ben bunun HDR yüzünden veya bir ayar yüzünden olabileceğini düşünüyorum.
HDR'yi kapatmayı deniyorum o zaman ekran her zaman dediğim şekilde gri ve çok karanlık oluyor.

Konu yanitlanmadigi ve ayni konuyu acmamak icin bende de ayni sorun oldugunu belirteyim.
Windows yeniden basladiginda ekranimda gri filtre oluyor HDR opsiyonunu kapatip acinca yeniden düzeliyor. Ama her windows yeniden basladiginda bunu yapmam gerekiyor.

Yardimlariniz icin simdiden Tesekkürler.

Konu yanitlanmadigi ve ayni konuyu acmamak icin bende de ayni sorun oldugunu belirteyim.
Windows yeniden basladiginda ekranimda gri filtre oluyor HDR opsiyonunu kapatip acinca yeniden düzeliyor. Ama her Windows yeniden basladiginda bunu yapmam gerekiyor.

Yardimlariniz icin simdiden teşekkürler.

Bende de aynı sorun HDR kapamak zorunda kaldım ancak öyle geçti de neden olan bir özelliği kullanınca bu sorun oluyor orası soru işareti.

Yeni konular

Geri
Yukarı