HDR ve Vestel Pixellence Teknolojisi Aynı mı?

RYUK1905

Hectopat
Arkadaşlar, herkese selamlar. Şu anda Vestel 75UD9650 model televizyonu kullanmaktayım ve bu televizyonda PS4'le oyun oynuyorum fakat bu modelde HDR yok ve PS4'te HDR açılmıyor ama görüntü HDR açılmış gibi. Benim sorum şu: Ben biraz araştırma yaptım ve bu televizyonda Pixellance diye bir teknoloji varmış. Pixellance'ı tanıtan bir video var. Bu yazının devamına ekliyorum: Pixellance. Bu Pixellance teknolojisi HDR ile aynı görevi mi görüyor, yoksa çok başka bir şey mi?
Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, herkese selamlar. Şu anda Vestel 75UD9650 model televizyonu kullanmaktayım ve bu televizyonda PS4'le oyun oynuyorum fakat bu modelde HDR yok ve PS4'te HDR açılmıyor ama görüntü HDR açılmış gibi. Benim sorum şu: Ben biraz araştırma yaptım ve bu televizyonda Pixellance diye bir teknoloji varmış. Pixellance'ı tanıtan bir video var. Bu yazının devamına ekliyorum: Pixellance. Bu Pixellance teknolojisi HDR ile aynı görevi mi görüyor, yoksa çok başka bir şey mi?
Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

HDR benzeri fakat Vestel yapmış.

Hayır hocam. HDR farklı bir teknoloji. Dediğiniz teknoloji Vestel tarafından kullanılan bir teknoloji. Bende de Vestel TV var.

Hayır hocam. HDR farklı bir teknoloji. Dediğiniz teknoloji Vestel tarafından kullanılan bir teknoloji. Bende de Vestel TV var.
Abi bir de bir şey sormak istiyorum sana ben şimdi PS5 aldığım zaman 4K oyun oynayacağım fakat HDR olmadığı için mecbur açamayacağım onun yerini Pixellance teknolojisi az da olsa doldurabilir mi ? Yani görüntüyü HDR kadar iyileştirir mi ?

Vestel tarafından yapılan HDR alternatifi bir teknoloji hocam.
Biraz daha iyi bir kalite veriyor sadece.
Abi bir de bir şey sormak istiyorum sana ben şimdi PS5 aldığım zaman 4K oyun oynayacağım fakat HDR olmadığı için mecbur açamayacağım onun yerini Pixellance teknolojisi az da olsa doldurabilir mi ? Yani görüntüyü HDR kadar iyileştirir mi ?

Açıp açmaması biraz şans gibi.
Doldurcağını sanmıyorum sonuçta bu bir alternatif teknoloji.

Vestel tarafından yapılan HDR alternatifi bir teknoloji hocam.
Biraz daha iyi bir kalite veriyor sadece.

Açıp açmaması biraz şans gibi.
Doldurcağını sanmıyorum sonuçta bu bir alternatif teknoloji.
İdare eder işte.

Vay be, ben de bundan alacaktım alacaktım son anda vazgeçmiştim. Ekranı cidden cezbetmişti büyüklüğüyle, memnun musunuz hocam hala?
Abi kesinlikle çok memnunum. Renklerin doğallığı, ekranın devasa olması, görüntü kalitesi, ses sistemi vs hiç üzmedi cidden canavar gibi beni üzdüğü iki nokta var bir HDR olmaması onun yerine Pixellance diye bir teknoloji koymuşlar o da @Yener K. hocamın dediği gibi idare ediyor hatta baya iyi çalışıyo. İkincisi de kendi yazılımı, bana çok kısıtlı geldi yani çok uygulama yok Netflix,Puhu TV, BluTV var tarayıcısı da kasmaya başlayıp yetersiz gelince hemen bir Mi Box S 4K çaktım canavar gibi oldu kendi arayüzünden Netflix'e vs girmiyorum artık. Onun dışında 75 inçlerin hdr10 lu versiyonları çıkmış onlar günümüzde hala tercih edilebilir bence

Yeni konular

Geri
Yukarı