Hearts of Iron 4 İtalya ülkesi için taktikler

Ben İtalya oynarken gemi basmaktan çok Naval Bomber basıyordum. Konumu dolayısıyla da savaş başladığı an Ege benim kontrolüme giriyordu. Başladığın gibi Yugoslavya ve Yunanistan'ı almaya çalış. Ordu pek de önemli değil. Uçaklarla deniz kontrolünü sağladığında da İngiltere'ye çıkartma yaparsın bitirirsin savaşı.

Etiyopya'daki savaşı hemen bitirme oradan biraz army experience kasman lazım. Yugoslavya ve Yunanistan'ı Focuslardan alabilirsin. Zaten 2 ülkeye kadar garanti atmıyorlar İngiltere ve Fransa. Almanya savaş açınca sen de güneyden Fransa'ya tanklarla girmen lazım. Ben cephenin en altından tanklarla ittiriyordum. Hava üstünlüğü varsa hızlıca ittiriyor zaten.

Donanmaya çok ağırlık vermene gerek yok. Gibraltar'ı 3-4 paraşütçü ile düşürürsün. Süveyş için de 5 tank ile rahatlıkla ittiriliyor. Eğer 2 kanalı da alırsan İngiliz donanması pocket'a giriyor. Kanalları kontrol altına alınca bomberlar ile İngiliz donanmasını yok edebilirsin hem de anakarayı garnizonlamak zorunda kalmazsın.

Etiyopya'daki savaşı hemen bitirme oradan biraz army Experience kasman lazım. Yugoslavya ve Yunanistan'ı focuslardan alabilirsin. Zaten 2 ülkeye kadar garanti atmıyorlar İngiltere ve Fransa. Almanya savaş açınca sen de güneyden Fransa'ya tanklarla girmen lazım. Ben cephenin en altından tanklarla ittiriyordum. Hava üstünlüğü varsa hızlıca ittiriyor zaten.

Donanmaya çok ağırlık vermene gerek yok. Gibraltar'ı 3-4 paraşütçü ile düşürürsün. Süveyş için de 5 tank ile rahatlıkla ittiriliyor. Eğer 2 kanalı da alırsan İngiliz donanması Pocket'a giriyor. Kanalları kontrol altına alınca bomberlar ile İngiliz donanmasını yok edebilirsin hem de anakarayı garnizonlamak zorunda kalmazsın.

Hocam Yugoslavya ülkesine Fransa garanti atıyor. Oyunun ilerisinde Fransa garantiyi çekiyor herhalde. Bu arada hocam Yugoslavya ve Yunanistan'ı ne zaman almalıyım? Direkt almayalım yoksa biraz sivil fabrika inşa etmelerini mi beklemeliyim?

1939 başlarında alıyordum ben. Erken alınca isyanlar ile uğraşırken gelişmekte zorlanıyorum. Belki daha iyi oynanış taktileri de vardır. Youtube Maxmarine kanalını tavsiye ederim. Güzel rehberleri de var.

Geri
Yukarı