Hearts of Iron IV Fransa'yı işgal etme

Maginottan dalacaksan koy 40widthlik med tankları cas desteğiyle yar hattı.
download.jpg

Almanlar bu şekilde almıştı, Hollanda ve Belçikadan baskı yap Lüksemburg'dan gir limanları al pocket at.

Almanya'yla speedrun yapmanız gerekiyor. Oyun başladığında atlı, piyade, motorize gibi şeyler basıp tüm ordularınızı münih'in oradaki nehre çekin. Bu sırada oyun başlangıç tarihinde Fransa'ya justify war yapın. Savaş sebebi geldiğinde birleşik krallık henüz Fransa ile müttefik olmayacak. Bu arada, bunları yaparken rhineland odaklarını yapmayın. Fabrika falan veren diğer odaklardan gidin. Daha sonra ordularınızı nehre dizin, Fransa'ya savaş açın. Tüm Fransa ordusu nehre geldiğinde onu tutmak için bonusa sahip olacaksınız. Sonra 5-10 tane atlı birliğini güneyden, İsviçre sınırından yardırarak Maginot'u ele geçirin. Ve tebrikler! Fransa ordusunun %90'ını pocketladınız. Bundan sonra Maginot'u tutarak kuzeye doğru giderek Fransa'nın birliklerini nehirde sıkıştırın. Ve hepsi öldü.

Daha sonra karşınızda yaklaşık 5-10 division kalacak. Bunları da kolaylıkla imha edebilirsiniz.
Ya da ajanlık ile collaboration government yapıp sadece Paris'e paraşütçü atarak düşürebilir.

Arkadaşlar selamlar, Hearts of Iron IV'de Almanya seçiyorum her şeyi hazırlıyorum ordu hava üstünlüğü vs. fakat Fransa ile savaşa girdiğimde alamıyorum adamları komutan büyük nehir geçişi, güçlü düşman vs. diyor. Oysaki altyapım Full, hava üstünlüğüm var tank ve piyade ile giriyorum fakat yine adam beni durduruyor üstüne işgal ediyor kafayı yiyorum. Bu durumda ben Fransa'yı nasıl işgal edebilirim önerileriniz nelerdir?

Around the maginot focusuna gidin ama ilk başta 24'lük bir orduyu Fransa sınırına savunma amacıyla koyun. Geriye kalan ordu ile ilk olarak Hollanda'da savaş açın ve düşürün ikinci sırada ise orduyu Belçika sınırına koyun ve savaş açın. Sonra ise tanklarınızı zayıf noktaya koyup yarın. Fransa'nın fazla zayıfladığını düşündüğünüz an maginot hariç öbür yerlerden line attack verin.

Maginottan dalacaksan koy 40widthlik med tankları cas desteğiyle yar hattı.
Eki Görüntüle 1066178
Almanlar bu şekilde almıştı, Hollanda ve Belçika'dan baskı yap Lüksemburg'dan gir limanları al pocket at.

Bence bütün benelux ülkelerine aynı anda saldırmak gereksiz. Sırayla üstten başlayarak daha güzel bitiriliyor.

Arkadaşlar selamlar, Hearts of Iron IV'de Almanya seçiyorum her şeyi hazırlıyorum ordu hava üstünlüğü vs. fakat Fransa ile savaşa girdiğimde alamıyorum adamları komutan büyük nehir geçişi, güçlü düşman vs. diyor. Oysaki altyapım Full, hava üstünlüğüm var tank ve piyade ile giriyorum fakat yine adam beni durduruyor üstüne işgal ediyor kafayı yiyorum. Bu durumda ben Fransa'yı nasıl işgal edebilirim önerileriniz nelerdir?

Hocam alsas-loren'den dalarsan normal. Önce Belçika'yı alıp sonra Fransa alacaksın.

Historical ayarı açıksa ve Fransa Müttefikler'e katılırsa hava üstünlüğünü alabilirler. Orta veya ağır seviye sınıf tank basıp Benelux bölgesinden dalın. Eğer İtalya Mihver'e katılırsa İtalya-Fransa cephesinden de yarabilirsiniz.

Geri
Yukarı