Hearts of Iron IV vs Europa Universalis IV

aquaporcy

Hectopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming A15, Ryzen 7 7735HS, RTX 4050 140W, 24 GB 4800 MHz RAM
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Strateji oyunu oynamaya başlamak istiyorum ikisi arasında kaldım. EU4'ün geçtiği zaman daha çok ilgimi çekiyor fakat HOI4'ün daha düzgün, yeni başlayanlar için daha kolay olduğu söyleniyor. İlk defa bu tarz bir strateji oyunu oynayacağımı göz önünde bulundurarak siz hangisi tercih etmeliyim, neden?

İkisini karşılaştırmak tarihe bakıldığında yanlış fakat mekaniklere bakılırsa doğru, zevk meselesi işine gelirsek PES vs. FIFA ile karşılaştırmak çok çok yanlış. İki oyunun tek bir amacı yok.
Ben PES'e gönderme yapmıştım aslında :(.

EU4 başla derim 700 saat yaptım hala sıkılmadan oynuyorum:D.Biraz da senin zevkine kalmış biri WW2 diğeri yeniçağ.Bana kalırsa HOI4 EU4'den daha zor.HOI4'de 20 saat yaptım ama hala öğrenemedim.Ayrıca HOI4 basit bir askeri operasyon oyunu bana kalırsa.Diplomasi falan EU4 gibi 1000 saat oynasanda öğrenmediğin özellikler içermez.Ha unutmadan EU4 alacaksan indirimlere iyi bir oyun deneyimi için 50-100 tl gözden çıkar dlc için.

EU4 başla derim 700 saat yaptım hala sıkılmadan oynuyorum:D.Biraz da senin zevkine kalmış biri WW2 diğeri yeniçağ.Bana kalırsa HOI4 EU4'den daha zor.HOI4'de 20 saat yaptım ama hala öğrenemedim.Ayrıca HOI4 basit bir askeri operasyon oyunu bana kalırsa.Diplomasi falan EU4 gibi 1000 saat oynasanda öğrenmediğin özellikler içermez.Ha unutmadan EU4 alacaksan indirimlere iyi bir oyun deneyimi için 50-100 tl gözden çıkar dlc için.
100 lira mı :D? İndirimlerle beraber DLC'leri 200-250 lira civarında almıştım.
HOI4'e DLC almadım ama yine bir miktar parayı gözden çıkarman gerekiyor.

100 lira mı :D? İndirimlerle beraber DLC'leri 200-250 lira civarında almıştım.
HOI4'e DLC almadım ama yine bir miktar parayı gözden çıkarman gerekiyor.
Demek istediğim 5 6 adet expansion alsan iyi bir oyun deneyimi sunacaktır diğerlerini almasan da olur keyfine kalmış.Alınması gereken dlcler;Art of War,Cossacks,Common Sense,Rights of Man,Mandate of Heaven,Cradle of Civilization.Bunları alsan yeter diğerlerinde hoşuna giden özellik varsa keyfine göre alırsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı