Heavy Rain oynayın, oynattırın

Heavy Rain oynadın mı?

• Oy verenlerin toplamı
    240
Oyunu az once bitirdim. Oyle fasulyesine eski deyip oyuna baslamamazlik yapmayin, 2010 oyunu olsa bile inanilmaz hikaye, inanilmaz oyun. Zaten grafikler yenilenmis gibi.

Interactive oyun seviyorsaniz, Quantic Dream'in butun oyunlarini oynamanizi oneririm. Ben 3 tanesini de oynadim, Detroit: Become Human'dan sonra Heavy Rain en begendigim oldu, beyond da guzeldi ama Heavy Rain daha hosuma gitti ondan.

Oyunun orijinal hali için çalışan Türkçe yama bulamamıştım. Sanırım tek Anonymous Çeviri'nin yaması var, ücretli olduğu yamaya para vermek istemedim. İngilizcem fena değil ama oyunu gerçekten anlamak istediğim için oyunu rafa kaldırdım. İçimde kalan bir oyundur hocam.

Seçimler ve hikayeye yön verme konusunda Detroit'ten daha kötü. Ama hikaye gidişatı daha doğal hissettiriyor. Robot yerine insan temalı Quantic Dream oyunu işte.

Oyunu az once bitirdim. Oyle fasulyesine eski deyip oyuna baslamamazlik yapmayin, 2010 oyunu olsa bile inanilmaz hikaye, inanilmaz oyun. Zaten grafikler yenilenmis gibi.

Interactive oyun seviyorsaniz, Quantic Dream'in butun oyunlarini oynamanizi oneririm. Ben 3 tanesini de oynadim, Detroit: Become Human'dan sonra Heavy Rain en begendigim oldu, beyond da guzeldi ama Heavy Rain daha hosuma gitti ondan.

Dostum sen hepsini oynamamışsın asılı 2005 senesinde çıkan Quantic Dream oyun serisinin milatı sayılacak oyun fahrenheit ındigo prophecy. Bu oyun o yıllarda efsaneydi.

Dostum sen hepsini oynamamışsın asılı 2005 senesinde çıkan Quantic Dream oyun serisinin milatı sayılacak oyun fahrenheit ındigo prophecy. Bu oyun o yıllarda efsaneydi.

Ona da bakarim.

Şu an Steam'de satilan 3 tane oyunu var. Detroit, beyond, Heavy Rain. Ben de onlari oynadim.

Açıkçası kötü bir oyun, bu tarz interaktif oyunlar zaten oynanış namına pek bir şey barındırmıyorlar bu bile ciddi bir eksik ama Heavy Rain hikaye açısından da ciddi sıkıntılı bir oyun.

Asıl katilin açıklandığı zaman bir gram etkileyici gelmiyor insana ve mantıklı da gelmiyor. Zaten oyunda ciddi şekilde oturup düşündüğünüz zaman mantıksız olan, boş yere hikâyeye yerleştirilmiş olan ve oyunu bitirseniz dahi size açıklanmayan bir ton boşluk bulunuyor.

Normalde oyunlarda bu tarz mantıksızlıklara pek takılmam oyun sonuçta der geçerim ama elinde sadece hikayesi olan bir oyunun hikayesinin de iyi olmasını beklerim yani. Çünkü baktığınız zaman Heavy Rain'in hikaye sunmak dışında yaptığı iyi hiçbir şey yok ancak hikayesini de berbat sunuyor sorun orada.

Yeni konular

Geri
Yukarı