Hediye ürünün garantisi nasıl işler?

sametadgzl

Decapat
İtopya bilgisayardan alınan ürünün yanında verilen hediyenin garantisi nasıl işler? Aldığım ürün AOC C24G1, ürünün yanında gelen hediye ürün SteelSeries Rival 3. Faturada fiyatlandırma yapılmış ama 0.01 olarak.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı11.JPG
    Ekran Alıntısı11.JPG
    39,2 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
İtopya bilgisayardan alınan ürünün yanında verilen hediyenin garantisi nasıl işler? Aldığım ürün AOC C24G1, ürünün yanında gelen hediye ürün SteelSeries Rival 3. Faturada fiyatlandırma yapılmış ama 0.01 olarak.
Diğer ürünler gibi işler hiç farkı olmaz. İtopya ile iletişime geçtiğinizde fatura numaranızdan ürünü görürler zaten.

şöyle anlatayım distribütör garantisi geçerli olması için faturaya fiyatlandırılması gerekiyor diyor fiyatlandırılmışta ama itopya hediye ürünün garantisi geçerli değil gibi bişeyler diyor ama ilk aramamda öyle bişey demediler biz yollarız sizin adınıza dediler

Sonuçta ürünün faturası var. Garanti dahilinde işlem görebilmeniz lazım. Normalden hiçbir farkı olmaması gerek. Yalnızca para iadesi durumunda sıkıntı çıkabilir çünkü 0,01 TL. Bu yüzden iadelik bir durum olursa öncelikle değişim hakkınızı kullanmayı talep edeceksiniz.

şöyle anlatayım distribütör garantisi geçerli olması için faturaya fiyatlandırılması gerekiyor diyor fiyatlandırılmışta ama itopya hediye ürünün garantisi geçerli değil gibi bişeyler diyor ama ilk aramamda öyle bişey demediler biz yollarız sizin adınıza dediler
Ürünün arkasındaki seri numarısından garanti durumunu internetten kontrol edin büyük ihtimal depoya kayıt tarihi çıkacaktır. Ama size verilen faturada ürün ayrı bir şekilde işlenmişse garanti süresi o fatura tarihinden başlar. Hediye olup olmaması garanti durumunu değiştirmez. Eğer sorun yaşıyorsanız itopya ile iletişime geçip ürünü onlar aracılığı ile servise yollayabilirsiniz.

teşekkür ederim ilginiz için itopya ile iletişime geçtim yarım saat önce hediye olduğu için değişim kararı gelirse hediye olduğu için değişim yapamayabiliriz gibi ifadede bulundurlar ama o ürünün garantisi var ve faturaya fiyatlandırmışlar değişim hakkım var doğru mudur

teşekkür ederim ilginiz için itopya ile iletişime geçtim yarım saat önce hediye olduğu için değişim kararı gelirse hediye olduğu için değişim yapamayabiliriz gibi ifadede bulundurlar ama o ürünün garantisi var ve faturaya fiyatlandırmışlar değişim hakkım var doğru mudur
Bu da demek oluyor ki politikaları farklı işliyor. :)
Elbette değişim hakkın var iletişime geçip eğer bozuk, çizik, ya da hatalı bir durumda neden hakkınız olan bir şeyi talep edemeyesiniz.
Hayırlı olsun iyi sosyaller.

Değişim hakkınız var mı bilmiyorum ama garanti servis hakkınız mevcut ama mantıken arızalı bir ürünse değişim hakkınız olmalı

Garanti eğer ürünü onaramıyorsa ya ücret iadesi ya da ürünün aynısıyla veya muadiliyle değişim yapar. Değişimi reddetmeleri garip geldi.

Tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz öyle bir durumda. Muhtemelen sizin lehinize sonuçlanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı