Hem ders hem oyun olur mu?

SelahattinA

Hectopat
Arkadaşlar YKS'ye çalışıyorum bu aralar kütüphane tadilatta olduğu için evde çalışıyorum ve evde sadece ders calisamiyorum. Gerçekten çok canım sıkılıyor ve bilgisayar oynuyorum. Ama böyle fazla değil. En fazla günde FC'den 4 maç atıyorum 1.5 saat falan oluyor. Sizce abartı mı? Sonuçta günün 24 saati çalışacak değilim ya. Eğer yanlış yapıyorsam soyleyin.

Arkadaşlar YKS'ye çalışıyorum bu aralar kütüphane tadilatta olduğu için evde çalışıyorum ve evde sadece ders calisamiyorum. Gerçekten çok canım sıkılıyor ve bilgisayar oynuyorum. Ama böyle fazla değil. En fazla günde FC'den 4 maç atıyorum 1.5 saat falan oluyor. Sizce abartı mı? Sonuçta günün 24 saati çalışacak değilim ya. Eğer yanlış yapıyorsam soyleyin.
Oyun oynamayın. Onun yerine varsa başka aktivitelerinize yönelin.

1.5 saat gibi bir süre asla fazla değil. Fakat burada dikkat etmeniz gereken, bence oynadığınız oyunların "chill" dediğimiz türde oyunlar olarak kalması. FC24'e tutulmuyorsanız, yalnızca eğlence amaçlı maç atıyorsanız kabul edilebilir. Fakat online olarak oynamak sizi bir rekabet içine sokar. Aynı şekilde rank sistemi olan hiçbir oyuna girişmeyin derim. Şehir kurma simülasyonu, strateji oyunları veya eğlenceli platform oyunları olabilir. Abzu, Journey gibi sanatsal yönü yüksek ve dinlendirici oyunları da tercih edebilirsiniz. Hikayeli ve sizi oyuna bağlayacak türlerden kaçının bence.

Hayatınızın her zaman diliminde oyun oynayan biriyseniz sırf sınav zamanı pat diye oyunları bırakmak yarardan çok zarar verir diye düşünüyorum. Bunu yerine ölçülü şekilde hem oyun oynayarak hem de ders çalışarak aradaki dengeyi sağlayabilirsiniz. Bu şekilde bence hem mutlu olursunuz hem de derslerinize daha çok odaklanabilirsiniz.

Geri
Yukarı