Hem ders hem oyun olur mu?

Stres atmak kafa dağıtmak için oyun oynamak faydalıdır. Bağımlılığa dönüşmedikten sonra zararı yok. Bağımlılık oluşursa ders çalışma görevi olmasa bile kişiye zararlıdır.

Arkadaşlar YKS'ye çalışıyorum bu aralar kütüphane tadilatta olduğu için evde çalışıyorum ve evde sadece ders calisamiyorum. Gerçekten çok canım sıkılıyor ve bilgisayar oynuyorum. Ama böyle fazla değil. En fazla günde FC'den 4 maç atıyorum 1.5 saat falan oluyor. Sizce abartı mı? Sonuçta günün 24 saati çalışacak değilim ya. Eğer yanlış yapıyorsam soyleyin.

Hocam açıkçası bir hedefiniz varsa o hedef için bir şeylerden vazgeçmeniz tabii ki gerekecek. Ayrıca oyun her zaman oynanabilen bir şey. Sınava epi topu 4 ay kalmış. Oyun oynamazsanız hiçbir şey olmaz. 1-2 saat konusunda da çoğu insan bir oturdu mu 2 saat diyor ama 3-5 saat kalkamadığı oluyor. Bence oyun oynamak yerine 1 saat daha ders çalışın. Çok daha iyi olur.

1.5 saat gibi bir süre asla fazla değil. Fakat burada dikkat etmeniz gereken, bence oynadığınız oyunların "chill" dediğimiz türde oyunlar olarak kalması. FC24'e tutulmuyorsanız, yalnızca eğlence amaçlı maç atıyorsanız kabul edilebilir. Fakat online olarak oynamak sizi bir rekabet içine sokar. Aynı şekilde rank sistemi olan hiçbir oyuna girişmeyin derim. Şehir kurma simülasyonu, strateji oyunları veya eğlenceli platform oyunları olabilir. Abzu, Journey gibi sanatsal yönü yüksek ve dinlendirici oyunları da tercih edebilirsiniz. Hikayeli ve sizi oyuna bağlayacak türlerden kaçının bence.
Hocam aslında haklısınız peki onun yerine yazılımla ugraşsam chill oyunlar gibi etkisi olurmu

Hocam açıkçası bir hedefiniz varsa o hedef için bir şeylerden vazgeçmeniz tabii ki gerekecek. Ayrıca oyun her zaman oynanabilen bir şey. Sınava epi topu 4 ay kalmış. Oyun oynamazsanız hiçbir şey olmaz. 1-2 saat konusunda da çoğu insan bir oturdu mu 2 saat diyor ama 3-5 saat kalkamadığı oluyor. Bence oyun oynamak yerine 1 saat daha ders çalışın. Çok daha iyi olur.
Haklısınız ama mesela saat 10 akadar Makd 8 9 saat çalışabilirsin bence oyuna zaman verilebilir ama bu kütüphane tadilatı bitene kadar böyle yapacam evde oturmak canımı çok sıkıyor onun için bı hafta birazcık oynamaktan sorun gelmez bı haftadan sonra oyunları silerim kendime günde 1 saat yazılımla ugraşırım

Hayatınızın her zaman diliminde oyun oynayan biriyseniz sırf sınav zamanı pat diye oyunları bırakmak yarardan çok zarar verir diye düşünüyorum. Bunu yerine ölçülü şekilde hem oyun oynayarak hem de ders çalışarak aradaki dengeyi sağlayabilirsiniz. Bu şekilde bence hem mutlu olursunuz hem de derslerinize daha çok odaklanabilirsiniz.
Hocam ben küçüklüğümden beridir oyun tasarım yazılımla uğraşıyordum hayatımda hiç ders calismadım bu son 3 mezun senemde kafamı toplayıp biraz olgun düşünerek 3 senedir oyunlardan kacıp tam anlamıyla bırakıp ders çalıştım çok uğraştım ama bu sene çok sıkıldım 3 senenin verdiği sıkınlık beni çok yiprattı oyun oynama istedi okadar kabardıkı bu sene oyun oynamamaktan korkmaya başladım

Hocam aslında haklısınız peki onun yerine yazılımla ugraşsam chill oyunlar gibi etkisi olur mu?

Haklısınız ama mesela saat 10 akadar Makd 8 9 saat çalışabilirsin bence oyuna zaman verilebilir ama bu kütüphane tadilatı bitene kadar böyle yapacağım evde oturmak canımı çok sıkıyor onun için bir hafta birazcık oynamaktan sorun gelmez bir haftadan sonra oyunları silerim kendime günde 1 saat yazılımla ugraşırım

Hocam ben küçüklüğümden beridir oyun tasarım yazılımla uğraşıyordum hayatımda hiç ders calismadım bu son 3 mezun senemde kafamı toplayıp biraz olgun düşünerek 3 senedir oyunlardan kacıp tam anlamıyla bırakıp ders çalıştım çok uğraştım ama bu sene çok sıkıldım 3 senenin verdiği sıkınlık beni çok yiprattı oyun oynama istedi o kadar kabardıkı bu sene oyun oynamamaktan korkmaya başladım

3 yıl mezuna bırakmışsınız. Bence bu sene son mezun seneniz olsun ve istediğiniz bölümü kazanın.

Arkadaşlar YKS'ye çalışıyorum bu aralar kütüphane tadilatta olduğu için evde çalışıyorum ve evde sadece ders calisamiyorum. Gerçekten çok canım sıkılıyor ve bilgisayar oynuyorum. Ama böyle fazla değil. En fazla günde FC'den 4 maç atıyorum 1.5 saat falan oluyor. Sizce abartı mı? Sonuçta günün 24 saati çalışacak değilim ya. Eğer yanlış yapıyorsam soyleyin.
Oyun dikkatinizi dağıtır. Oyun oynamak yerine bisiklet sürebilirsiniz, kitap okuyabilirsiniz vesaire vesaire ama oyunu da illa oynayacaksanız günde en az 4-5 saat çalışıp o günki çalışmayı bitirdikten sonra oynamalısınız.

Hocam aslında haklısınız peki onun yerine yazılımla ugraşsam chill oyunlar gibi etkisi olurmu
Hocam odağınızı yazılıma vermeyin çünkü şuan ihtiyacınız olan şey üniversite kazanmak.

Oyun dikkatinizi dağıtır. Oyun oynamak yerine bisiklet sürebilirsiniz, kitap okuyabilirsiniz vesaire vesaire ama oyunu da illa oynayacaksanız günde en az 4-5 saat çalışıp o günki çalışmayı bitirdikten sonra oynamalısınız.

Hocam odağınızı yazılıma vermeyin çünkü şuan ihtiyacınız olan şey üniversite kazanmak.
Hocam günde en az 7 8 saat çalışıyorum kalan zamanımda ailemle geçiyorum 1 saat civarıda kalırsa oyun

Hocam günde en az 7 8 saat çalışıyorum kalan zamanımda ailemle geçiyorum 1 saat civarıda kalırsa oyun
Ve bazenleri gunumdeysem 10 a kadar gidebiliyorum

3 yıl mezuna bırakmışsınız. Bence bu sene son mezun seneniz olsun ve istediğiniz bölümü kazanın.
İnşallah hedef o bakalım elimizden geleni yapıyoruz inşallah olacak

Nedeni günde 1 saat ne zararı olabilir ki oyun yerine

Nedeni günde 1 saat ne zararı olabilir ki oyun yerine
Hocam rekabetçi oynamıyorsanız o yönden iyi ve günde 7-8 saat verimlide çalışıyorsanız sorun yoktur diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı