Hem kilo verip hem kas yapılır mı?

methean06

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.
Fitness a başlamayı düşünüyorum zaten önceden de 5-6 kere girmiştim. Bu kez bırakmamayi karar verdim fakat aklıma bir soru takıldı hem kilo verip hem kas yapabilir miyim?
Kilo: 105 civarları.
Boy:1.80

İkisi birlikte olabilir ama sizde belirgin olmaz. Çünkü kilonuz biraz fazla. Önce zayıflamanız gerekiyor. O kiloda kas hatları belirgin olmaz. Önce yağ yakacaksınız ondan sonra bir programa bağlı kalarak vücut çalışacaksınız. Tabii beslenme de bu hususta çok önemli.

Peki nasıl beslenmeliyim?

Buraya yaşınızı boyunuzu vs. girin ne kadar sıklıkta antrenman yaptığınızı seçin. Sonuçlardan size uygun olan kaloriyi seçin.

İkisi birlikte olabilir ama sizde belirgin olmaz. Çünkü kilonuz biraz fazla. Önce zayıflamanız gerekiyor. O kiloda kas hatları belirgin olmaz. Önce yağ yakacaksınız ondan sonra bir programa bağlı kalarak vücut çalışacaksınız. Tabii beslenme de bu hususta çok önemli.

Beslenmede nelere dikkat etmem gerekir?

Kilo vermeye çok kafa yormayın. Kas kütlesini kilolu insanların yapması daha kolay çünkü daha ağır kaldırabildikleri için kasa daha kolay hasar verebiliyorlar. Siz çalışıp kas kütlesini koyun hacimlenince de diyete girersiniz. Aynı şekilde kötü beslenin demiyorum günlük proteininizi vitamininizi alın antrenmanınızı atın gerisi gelir. Ayrıca kilo verirken kas kaybı olmaması imkansız. Proteini arttırarak kas kaybını azaltabilirsiniz ama yine de kaybedeceksiniz.

Öncelikle şeker ve tuz tüketimini kısmalısın. Akşam 19.00'dan sonra yemek yememeye çalış. Aç kalmana gerek yok, sadece sağlıklı beslen. Mümkünse kalori alımını biraz kıs. Kardiyo da yaparsan zaten zayıflamaya başladığını göreceksin.

Vücut yapmak için ise protein ağırlıklı beslenmek gerekiyor. Önce bir kiloyu ver, gelişim için beslenmeyi sonra düşünürsün. Şimdilik ilk hedefin kilo kaybı olsun.

Günlük alman gereken proteini, karbonhidratı, temiz yağı alıp fabrikasyon şeker, paketli gıdalardan uzak duracaksın çok zor değil aslında.

Geri
Yukarı