Hem Müslüman olunup hem de bir akım savunulabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türkiye'nin yüzde 60'ı 70'i deist zaten, söze gelince müslümanım der ama müslümanlık adına hiçbir şey yapmaz, ne namaz, ne zekat.
Onlara İslamda fasık deniyor. Deistlik farklı bir olay. Araştırmadan konuşursanız çok kişi zan altında kalır.

Arkadaşlar konu cidden gereksiz yerlere gitmeye başladı. Böyle konular neden hep Müslüman-Atesit kavgasına dönmek zorunda. Neden kimse konu hakkında karşı tarafı kışkırtıcı sözler söylemeden tartışamıyor?
Bu yüzden konunun kilitlenmesini önerdim, çünkü iki taraftan da körlemesine karşıya sallayanlar geldi mi ortam bozuluyor, konu da sapıyor. Forumda da bu durum bolca gerçekleşiyor, her konuda illa bir "fanboy" gelip ortamı bozuyor.

Çok merak ettiğim bir konu, hem Müslüman olunup hem de herhangi bir akım ( Marksizm vs.) Savunulabilir mi?

Elbette ki savunabilirsin. İslam insanların fikirlerini kısıtlama, tartışma ortamından uzaklaştırma dini değildir. Eğer dinin kurallarına aykırı davranışlar veya düşünceler içine girmeyeceksen tabii ki savunabilirsin.

Müslüman arkadaşlar bu kadar seviyeliyken senin tokatlamaca diye bir ifade kullanman iğrenç.

Not: Ateist.
Kötü bir şey yapmadım ki. Konuları okudum, daima Teistler tokatlanıyor. Ben olan şeyi söyledim. Kendi yorumumu katmadım.
10. Haçlı Seferi oldu mu da Müslümanlar cihat etsin? Siz sadece Kur'an'da yazan 1 cümleyi alıp, "Bakın Kur'an'da şöyle bir cümle var! Sakın Kur'an'a inanmayın!" diyenlerden misiniz?
Dinin varoluş mantığını anlamadığın için seferleri karıştırarak suyu bulandırıyorsun.

Din nedir, nasıl varolur ve nasıl hayatta kalır, bunları bir araştır.

Uppss! Dinden çıktın sevgili Müslüman dostum. Hayırlı olsun. :)

Zaten gerçek Müslüman olan çok az ki. Kim 4 kitabı da okudu ve diğer dinleri araştırdı?

Ayrıca eninde sonunda cennete gidecekmiş, onlar sadece Müslümanım diyor ve cennete gidiyor, ben ise onlar gibi yaşıyorum onun dışında kimseye zarar vermem, yardım ederim vs. ama ateist olduğum için cehennemde yanacağım.
Eğer ateistsen bunları düşünmene gerek yok, sonuçta ölümden sonraki hayata da inanmıyorsun çünkü inandığın bir şey yok. Tek tanrılı dinlerin hepsinde ölüm sonrası gidilen bir iyi bir de kötü yer vardır, inanmayanların veya kötülerin yeri de bellidir yani bu durum seni şaşırtmamalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı