16 bin TL'ye laptop önerisi

Bütçe
16000TL

cartel.exe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Los Angeles
SSD veya HDD modeli
512GB SSD
16k bütçe ile bir dizüstü bilgisayar arıyorum.

Önceliklerim bunlar;

1) 16 GB RAM'e sahip olması
2) 512 GB SSD alanına sahip olması
3) Ofis işlerinde (Excel,Word gibi) programlarda kasma yapmadan rahatça çalıştırabilmesi.
4) Valorant (Testlerde izlediğimde bu bütçedeki laptoplarda 100-120FPS arası oynatıyordu.), Roblox gibi oyunları oynatabilmesi.

İşlemcisinin güçlü olması tercihimdir. H veya U işlemci olabilir. Ekran kartlı düşünmüyorum fakat olabilir. Önerilerinize açığım.

@Artoria Pendragon

@Senyör Kesada

Son düzenleme:

V15: İşlemci gücü yüksek panel ve kasası pek iyi değil, pil ömrü de yüksek olmaz.

Aspire 3: Harici ekran kartlı alınabilecek model. Alternatif olsun diye attım.

Expertbook: Kasa kalitesi, pil ömrü, paneli iyi, işlemcisi biraz düşük V15'e göre.

V15: İşlemci gücü yüksek panel ve kasası pek iyi değil, pil ömrü de yüksek olmaz.

Expertbook: Kasa kalitesi, pil ömrü, paneli iyi, işlemcisi biraz düşük V15'e göre.

Acer olanın ekstra ekran kartı olması avantaj ama Valorant işlemci istiyor. Sadece valorantsa Lenovo'yu alın değilse Acer'ı.

Teşekkürler hocam. Peki benim attığım Aspire 5 hakkında ne düşünmektesiniz?

Asus iyi gibi geldi onun dışında. Lenovo’yu panel ve pilden dolayı tercih etmem TN panel çünkü. Eğer harici ekran kartı içime sinerse Acer olanı düşünebilirim.

Teşekkürler hocam. Peki benim attığım Aspire 5 hakkında ne düşünmektesiniz?

Asus iyi gibi geldi onun dışında. Lenovo’yu panel ve pilden dolayı tercih etmem TN panel çünkü. Eğer harici ekran kartı içime sinerse Acer olanı düşünebilirim.
Aspire 5 linkini göremedim.

ASUS size en uygun cihaz. V15 ile arasında kalite olarak çok fark var. Fakat cihaz 16Gb tümleşik bellekle geliyor. Boş slot var ama gelen hali bu. GPU'dan tam performans alamaz stok haliyle. Ama ona rağmen söylediğiniz oyunlarda istediğiniz değerleri alırsınız.

Kusura bakmayın unutmuşum.

Acer Aspire 5 A515-57-57FM Intel Core I5 12450H 8gb 512GB SSD Windows 11 NX.KN3EY.001

Bunun 16GB, 512GB versiyonu.
Attığınız modeldeki işlemcinin GPU'su zayıf. UHD direkt. Oyunlarda biraz daha az performans verebilir. Cihaz 48WH bataryayla geliyor olarak görünüyor, pil çok değişmeyecektir gibi. Windows 11'le geliyor diye böyle olabilir fiyatı. ASUS'daki 1235U daha çok performans verecektir oyunlarda GPU'dan ötürü.

Kusura bakmayın unutmuşum.

Acer Aspire 5 A515-57-57FM Intel Core I5 12450H 8gb 512GB SSD Windows 11 NX.KN3EY.001

Bunun 16GB, 512GB versiyonu.
Hocam bu benim rehber konumda da var. Kasa kalitesi ve panel kalitesi V15'e göre iyi. İşlemci bir tık düşük. Onun dışında Valorant filan oynatır. Pil ömrü Expertbook'a göre daha düşük olacaktır.

Teşekkür ederim yardımlarınız için. Asus’da karar kıldım. 😁
Rica ederim. Hocam Asus cihazın çok fazla farklı kasa kodlu numarası var yalnız. Alırken dikkat edin. Mesela bazı kasaları için parmak izi var bazısı yok.

Youtube üzerinden incelemeleri de izleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı