Hem tam zamanlı çalışıp hem de (İÖ) üniversite okumak zor mudur?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, KPSS'ye girdim ve memur olarak atanmak için takipteyim. Fakat aklıma takılan bir soru var:

Ortalama bir memur mesaisi 8.30-17.00 arasıdır. İş bulursam da animasyon bölümüne girmek ve örgün öğretimle gerçekten animasyonu öğrenmek istiyorum, uzaktan eğitim benim için öğretici değil. Hem çalışıp hem de ikinci öğretim üniversite okumak çok mu zor?

Sabah meslek lisesi stajı yapıp stajdan sonra dershaneye gitmenin yorgunluğunu bilen biriyim, fakat animasyon uzun zamandır öğrenmek istediğim birşey olduğundan yorgunluğunu daha az hissedebilirim.

İşin şu yanı da var. Dümdüz gidip ders dinlemeyeceksin. Gerekirse diğerleriyle ortak bir proje yapman gerekecek. Akşam ders var, gündüz iştesin. Size sadece hafta sonu toplanma şansı kalıyor. Tek olsan da bir sürü ödev yığabilirler ve bir süre sonra uykusuz gecelerin çok olacaktır. Sınavlar da akşam saatinde değilse sorun çıkarabilir.

Gireceğin üniversiteyi iyi araştırman ve o bölümde okuyanlarla konuşup ne kadar yoğun geçirdiklerini öğrenmen lazım. Yoksa sonunda kaydını dondurmak zorunda kalırsın. Hiç de kolay bir şey olmadığı doğru.

Gireceğin üniversiteyi iyi araştırman ve o bölümde okuyanlarla konuşup ne kadar yoğun geçirdiklerini öğrenmen lazım.
Evet, memur olursam gideceğim üniversiteyi önceden ziyaret etmeliyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı