Çözüldü Hemenalir.com güvenilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Melik Buğra

Hectopat
Merhaba, hemenalir.com üzerinde iPhone 11 için gayet cezbedici bir kampanya gördüm. Sitenin etbis ve ito üzerinde doğrulanmış kayıtları bulunuyor. Sitenin şubat 2021 içerisinde kurulduğunu öğrendim. Şu anlık olarak genel araştırma yaptım ve site hakkında olumsuz bir şeye rastlamadım. Canlı destek üzerinden ticaret bilgilerini istedim ve hiç ikiletmeden verdiler. (vergi numarası, mersis numarası, ticaret sicil no vb. şeyler) ayrıca bu numaraları sorgulattığımda da işin içinde yanlış bir şey olmadığını gördüm. Telefonu satanlarla iletişime geçtim ve satıcıdan "merhaba, indirimi hemenalir yapmakta. Biz normal fiyattan satıyoruz onlar bizim aracı tutarımızı karşılıyor. Kendileriyle görüşebilirsiniz." yanıtını aldım.
Ürün yorumlarına ve Instagram sayfalarındaki yorumlara baktığımda da genel olarak üründen yana sıkıntı yaşayan olmamış. IMEI sorgulaması yaptıran kişiler var ve orijinal iPhone. Garanti belgesinin gelmediğini fakat faturanın garanti yerine geçtiğini öğrendim. Ama e-fatura garanti yerine geçiyor mu bilmiyorum, bu konu hakkında da yardımcı olursanız sevinirim. :)

Kafamda pek pürüz kalmadı. Daha ne yapabilirim bilmiyorum sizlerin de fikrini almak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Fiyatı yarı yarıya düşürmeleri benim de aklımda şüphe uyandırdı ama bunları öğrendikten sonra sanki sıkıntı yaşamayacakmışım gibi görünüyor.

Çözüm
1652280168181.png

1652280182226.png

Bir şey yazma gereği duymuyorum.
Ağır dolandırıcılar aman bulaşmayın. Şikayet edebiliyorsanız edin siteyi de daha fazla insan mağdur olmasın.
Kardeşim o kadar da değil. Güncelleme olarak para iadesi yapılmış bir dolandırıcı asla para iadesi yapmaz hatta risk birimleri kredi kartından ödeme yapmamı yasaklamış şüphelendiklerinden dolayı şimdi hesap kartıyla hallettik kargo için bekliyorum. Bu arada bugün bitiyormuş kampanya riske girmeyenler eğer bana gelirse fotoğrafını atacağım inşallah gelirde sizin gibiler çok bilir gibi yapmaktan kurtulur.
Ekte yanlışlıkla iptal ettiğim siparişler ve az önce ödemesini tekrar yaptığım siparişim var görebilirsiniz. Aşağıda da forum açık zaten bana böyle ithamlarla gelmeyin firma buraya kadar gelecek kadar güçlüyse beni dolandırsın ellerindem öperim profesyonel iş demektir.

Sitenin adamı yeni üyelik açmış zaten.

Bende anlamadım bugün öde al tarafından arandım iade gerçekleşti sanırım dolandırıcı firma 2 defa sipariş verdim bide napacam bilmiyorum
An itibari ile öde al müşteri temsilcisi tarafından arandım ücretimin geri iadesi yapıldı firmanın çok fazla şikayet aldığı söylendi 2 defa aldım iade talep ettim siteden iade geldi bilmiyorum iade yapıyorlar ama patlar mı patlamaz mı bilemem orasını kimse kimseye %50 indirimli telefon satmaz hele ki bu devirde.

Arkadaşlar, güven konusunda nasıl sıkıntı yaşıyorsunuz anlamıyorum. Hiç kimse değeri 12.000TL olan cihazı %50 indirim yaparak binlerce kişiye satmaz. Ticaret ile uğraşan herkes bunu bilir. Hala güveniyorum diyenler var. Şunu çok net söyleyeyim; buradaki güveniyorum diyenlerin de hepsi bu sitenin para ile tutmuş olduğu adamlar değilse gelin bu yorumumun altına linci yağdırın. Daha önce kapanan sepetliyor.com'da bunlara aitti miladını doldurunca isim değiştirdiler. Hatta hiç uğraşmayalım nasıl olsa sazan kaynıyor sitenin teması bile aynı olsun diyerek tıpkısının aynısını tekrar açıyorlar. Siz de çıkmış bence güvenilir yaaa ne olacak alalım olmazsa harcama itirazı yaparım diyorsunuz :D. Alamayacaksın kardeşim paranı boşuna uğraşma. 150.000 insanı dolandırdılar böyle. Eğer dolandırılmaktan hoşlanıyorsan ver siparişi gitsin. Buna da acıdan zevk almak denir, bu da bir seçenek ;)
Sonunda aradığım yorum geldi. Aklımdakilerin hepsini yazmışsınız hocam.

Arkadaşlar ben iade aldim fakat kredi kartiyla ödemiştim ve ödemem henuz hemenalir.com a ulasmadan, araci olan kurum öde al hizmetlerine ulasip ordan iptal ettirdim bu şekilde iademi aldim. Pirince giderken bulgurdan olacaktık bence hic bulasmayin derim.

Ne hikmetse siparişlerin, ben konuyu açtıktan birkaç saat sonra yapılmış. Hesabın da bugün içerisinde açılmış. Sen dahi bana hiçbir şekilde güven vermiyorsun. Zor değil, adam tutup sipariş verdirip iptal ederek para iadesi yapmak. Kimsin, necisin bilmiyorum, zerre kadar da güven veren bir tip değilsin, uyandırayım.
Benimle bu şekilde konuşma hakkın yok forum olmasa neyse... Eğer okadar "zekiysen" forumu açacak kadar inanmazdın. Onlardan olsam Instagram, ad, soyad vermezdim dava açılırsa ben de yanarım çünkü googleye sitenin adını yazdığında forum çıkıyor. Bana güvenmeniz zerre şeyimde değil ne yapıyosanız yapın ben 2 taraftan da objektif baktım adresi arayıp öyle bir yerin kontrolünü yapma fikri bir benden çıktı. Neyse senin bu boş saçmalamanı geçersek dün tekrar ödeme yapmıştım hatta adamlar sırf kart çalıntı şüphesiyle kartı ödemeye yasaklamış canlı destek yardımcı oldu başka bir Nakit kartla yaptım ödemeyi adamlar dolandırıcıysa da çok profesyoneller ellerinden öpmek lazım. Dün kampanya bitecek demişti canlı destek bugün canlı desteğe ulaşılamıyor yani vurgunu yapıp kaçtılar büyük ihtimalle neyseki paramı iade etmişler .d ya insaflılar yada başka birşey bilemiyorum.
Ne hikmetse siparişlerin, ben konuyu açtıktan birkaç saat sonra yapılmış. Hesabın da bugün içerisinde açılmış. Sen dahi bana hiçbir şekilde güven vermiyorsun. Zor değil, adam tutup sipariş verdirip iptal ederek para iadesi yapmak. Kimsin, necisin bilmiyorum, zerre kadar da güven veren bir tip değilsin, uyandırayım.
Birde şimdi kontrol ettim bukadar geri kafalı olamazsın ayın 9 unda sipariş etmişim 10 unda forumu arkadaşım attı girerken Facebook dan yapıyordum eskiden girişi yapamadım yeni hesap açtım ne anlamaz insanlarsınız arkadaşımın ilk forumu attığı Mesajı da atayim de bir kendinize gelin artık. Sabah sabah kanser oldum ya.

Dosya Ekleri

• IMG_20220513_140812.jpg
    IMG_20220513_140812.jpg
    89,9 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Benimle bu şekilde konuşma hakkın yok forum olmasa neyse... Eğer okadar "zekiysen" forumu açacak kadar inanmazdın. Onlardan olsam Instagram, ad, soyad vermezdim dava açılırsa ben de yanarım çünkü googleye sitenin adını yazdığında forum çıkıyor. Bana güvenmeniz zerre şeyimde değil ne yapıyosanız yapın ben 2 taraftan da objektif baktım adresi arayıp öyle bir yerin kontrolünü yapma fikri bir benden çıktı. Neyse senin bu boş saçmalamanı geçersek dün tekrar ödeme yapmıştım hatta adamlar sırf kart çalıntı şüphesiyle kartı ödemeye yasaklamış canlı destek yardımcı oldu başka bir Nakit kartla yaptım ödemeyi adamlar dolandırıcıysa da çok profesyoneller ellerinden öpmek lazım. Dün kampanya bitecek demişti canlı destek bugün canlı desteğe ulaşılamıyor yani vurgunu yapıp kaçtılar büyük ihtimalle neyseki paramı iade etmişler .d ya insaflılar yada başka birşey bilemiyorum.

Birde şimdi kontrol ettim bukadar geri kafalı olamazsın ayın 9 unda sipariş etmişim 10 unda forumu arkadaşım attı girerken Facebook dan yapıyordum eskiden girişi yapamadım yeni hesap açtım ne anlamaz insanlarsınız arkadaşımın ilk forumu attığı Mesajı da atayim de bir kendinize gelin artık. Sabah sabah kanser oldum ya.
Zırlamayacan, forumuna başlattırma. Varsa derdin havla, dök içindeki kurtları.

Arkadaşlar ben iade aldim fakat kredi kartiyla ödemiştim ve ödemem henuz hemenalir.com a ulasmadan, araci olan kurum öde al hizmetlerine ulasip oradan iptal ettirdim bu şekilde iademi aldim. Pirince giderken bulgurdan olacaktık bence hiç bulasmayin derim.

An itibari ile web sitesi kapanmıştır geçmiş olsun...

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (87).png
    Ekran Görüntüsü (87).png
    221 KB · Görüntüleme: 33

Geri
Yukarı