Henüz denemediğim 5600X işlemcide sıkıntı var mıdır?

theYagi

Hectopat
Makaleler
5
Ryzen 5 5600X işlemci aldım, elime ulaştı. Ancak daha RAM, anakart vb. öbür parçaları almadım.
İşlemciyi kutusundan çıkarttım, kapalı kutu geldi, her şeyi tamdı.
Sorum şudur;
Aldığim işlemciyi GittiGidiyor üzerinden aldım, satıci fatura, fotoğraf falan attı. Vatan faturalı ürün.
Ancak halen korkuyorum, bir sıkıntısı var mıdır diye.
Sizin fikirleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne olur ne olmaz bir test etmeniz lazım rahatlamanız açısından. Yoksa içinizde hep şüphe olmaya devam edecek.

Ryzen 5 5600X işlemci aldım, elime ulaştı. Ancak daha RAM, anakart vb. öbür parçaları almadım.
İşlemciyi kutusundan çıkarttım, kapalı kutu geldi, her şeyi tamdı.
Sorum şudur;
Aldığim işlemciyi GittiGidiyor üzerinden aldım, satıcı fatura, fotoğraf falan attı. Vatan faturalı ürün.
Ancak halen korkuyorum, bir sıkıntısı var mıdır diye.
Sizin fikirleriniz nelerdir?
Garantisi var ise problem olacağını düşünmüyorum. Ancak içim rahat etsin derseniz deneyin başka sistemde.

Pinlerde eksiklik, yamulma gibi şeyler gözünüze çarpmadıysa çok yüksek ihtimal sağlamdır. İşlemciler zor bozulan parçalardır pek dert etmenize gerek yok ancak emin olmak için bir bilgisayarcıya gidebilir ve test etmesini rica edebilirsiniz.

Tanıdık yoksa belki hiçbir internet kafeci ya da bilgisayarcı yanaşmaz denemene. CPU değiştirmek zahmetli iş, ekran kartı ya da SSD gibi tak kullan kolaylığında değil. Soğutucuyu çıkarması var, sen kendi soğutucunu kullansan bile adam kendi soğutucusunu geri takarken macunu temizleyip yeniden takacak, macun desen bir maaliyet, bir de düzgün sürmek gerekiyor. Ayrıca seninkini takarken de, kendisininkini geri takarken de BIOS’tan ayarları tekrar yapması gerek. Ben kafeci olsam uğraşmam.

Kapalı kutu geldiyse, hele ki Tray değil de fanlı orijinal kutusundaysa hiçbir sorunu yoktur, denemeyi gerektirecek bir durum yok. Yukarıda da yazılmış, işlemciler kolay bozulacak parçalar değiller ki zaten sıfır almışsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı