Hep bir şey isteme alışkanlığı

Melihkkkralc

Femtopat
Daha fazla  
Mesela tablet istiyorum babamdan, telefon ya da bilgisayar. Bu sorunla nasıl baş ederim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknoloji gün geçtikçe iyi yerlere gidiyor. Siz de haklısınız bir yandan. Babanızı çok sıkıştırmayın, elbette durumunuz var ise o zaten sana alacaktır.

Mesela tablet istiyorum babamdan, telefon ya da bilgisayar. Bu sorunla nasıl baş ederim?

Baban alamayacak durumdaysa düzenli para biriktireceksin. Babandan hiç olmazsa her gün 1 TL istesen bile o bir gün bayağı birikir ve istediğin şeyi aile gözetiminde alırsın :) ben bu yöntem sayesinde kendime gitar, piano, telefon aldım ve şu an bilgisayara biriktiriyorum paramı. Dene bence.

Yaşınız gereği bu tip eşyalara büyük heves duyuyor olmanız kadar doğal bir durum yok.

Bu durum, olması gerekenden fazla bir şekilde ucu açık seyrediyorsa bu doğrultuda babanızın perspektifine yönelerek empati kurmaya çalışın ve heyecanınızı rasyonelleştirmek adına yaşınız gereği bulunduğunuz durumu gözden geçirin fakat asla "... sürekli bir şeylere hevesleniyorum, istememem/heveslenmemem gerek" diye düşünüp de içinizdeki heyecanı/hevesi öldürmek gibi bir saçmalığı amaç olarak edinmeyin.

Son düzenleme:
Baban alamayacak durumdaysa düzenli para biriktireceksin. Babandan hiç olmazsa her gün 1 TL istesen bile o bir gün bayağı birikir ve istediğin şeyi aile gözetiminde alırsın :) ben bu yöntem sayesinde kendime gitar, piano, telefon aldım ve şu an bilgisayara biriktiriyorum paramı. Dene bence.

1 TL az 5 TL iyi olabilir ben genelde her gördüğüm tanıdığımdan ben istemesem bile para koparabiliyordum babam zaten harçlık veriyordu onun sayesinde oyuncu PC'si toplatabilmiştim.

Geri
Yukarı