Hep yorgun olmak

Zheren

Picopat
Daha fazla  
Benim D vitaminim düşüktü 3 ay boyunca ilaç kullandım artık normal ama hala yorgunum B12 normalde en az 300 olması gerekirken benim 270 fakat bu yüzden olduğunu düşünmuyorum sizce neden.

Fiziksel aktiviteler yapmadığınız sürece hep yorgun hissedersiniz, spora başlayın. Çinko takviyesi de alabilirsiniz.

Türkiye'de yaşayan her bir Türk vatandaşının "Aile Hekimi" adı altında kayıtlı olduğu özel bir doktoru mevcuttur. E-Nabız sistemi üzerinden bu Aile Hekiminizin kim olduğunu öğrenin, daha sonrasında vitamin değerlerinizi ölçtürmek adına kan tahlili yaptırmak istediğinizi doktorunuza iletin. Vitaminleriniz düşükse, vücut yeterli miktarda beslenemediği için yorgun ve zayıf hissedebilir. Tabii ki tek nedenin bu olma şansı yok. Fazla yemekte insanı uzun süre yorgun tutabilir. Benim B12 seviyem düşük ve ben 4 saatten fazla uyuyamıyorum. Gecenin ortasında en derin uyuyor olmam gereken zamanda bir anda uyanıveriyorum ve bir daha da geri uyuyamıyorum. Sağlık sektöründe teknolojimiz Avrupa standartları ile yarış halinde. Bu teknolojiden faydalanmaksa ücretsiz. Maksimum 1 saatinizi alacak bir iş için lütfen üşenmeyin ve aile hekiminize giderek derdinizi anlatın. Biz burada ne tavsiye versek eksik kalır. En iyisini bu alana yıllarını vermiş doktorlarımız bilir.

B12 eksikliği uykusuzluk, yorgunluk ve vücudun denge merkezinde sorunlar çıkarır. Bu sadece belirtilerden biri diğerleri ise kalpte çarpıntı, tekleme ve nefes darlığı eşlik eder.

Folik asit ve diğer minerallere baktırmanız gerekir bunu aile sağlığı hekimi isteyemiyor. B12, 25 hidroksi D vitamini ve float folik asiti anca dahiliye bölümü isteme yetkisine sahiptir.

Hızlı toparlamak için B12 iğnesini günlük olmalı sonra haftalık ve aylık düzene geçilerek takip edilmeli. İlerleyen aylarda yani 1 sene sonra yine aynı sorunlar mevcut ise mide ve bağırsaklarınıza kontrol ettirmenizi öneririm.

Çünkü B12 D vitamini ve diğer yağ ve minerallerin emilimi bağırsak ve midenin işidir. Kronik veya akut rahatsızlığınız mevcut olabilir ve şu an uyku sürecinde olabilirler ilerleyen yıllarda dikkat etmelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı