Hepsiburada 1 ay önceden alınan ürünün faturasını oluşturur mu?

jarvish

Decapat
Daha fazla  
1 ay once Hepsiburada'dan ürün almistim. Bugün faturasi lazim oldu kontol ettim fatura hala kesilmemisti. Fatura talebi olusturdum 5 gun icinde donus olacaktir diyor. Bugün hem fatura talebi olusturdum hem de saticiya mesaj attim acelesi olduguyla ilgili hiçbir donus olmadi. Birinci sorum saticida hiç fatura yoksa 1 ay oncesi icin fatura olusturabilir mi? Ikincisi geri donus yapmadigi takdirde ürün faturasini gondermemenin saticiya ne zarari olur? Yardiminiz icin teşekkürler.

Mail'inizi kontrol ettiniz mi?

Normalde ürün kargoya verilmeden faturası çıkarılıp kargoya verilir. Hatta ben kargoya verileceğini anlamak için fatura görüntüle bölümüne girerdim çıkmışsa aynı gün kargolarlardı. Gmail hesabınıza düşmüş olması lazım kontrol edin isterseniz.

1 ay once Hepsiburada'dan ürün almistim. Bugün faturasi lazim oldu kontol ettim fatura hala kesilmemisti. Fatura talebi olusturdum 5 gun icinde donus olacaktir diyor. Bugün hem fatura talebi olusturdum hem de saticiya mesaj attim acelesi olduguyla ilgili hiçbir donus olmadi. Birinci sorum saticida hiç fatura yoksa 1 ay oncesi icin fatura olusturabilir mi? Ikincisi geri donus yapmadigi takdirde ürün faturasini gondermemenin saticiya ne zarari olur? Yardiminiz icin teşekkürler.

Bazen oluşturabiliyorlar. Oluşturamazlarsa sanırsam ürünün parayı iade ediyorlar. İki kere yaşadım bu durumu ikisinde de iade ettiler.

Fatura en geç 7 gün geriye dönük kesilebilir.
Burada iki ihtimal var; ya size 7 gün önce satmış gibi fatura kesebilir ya da faturayı göndereceği günün tarihini atabilir.

Ama size faturayı göndermeyi unutmuşsa yani fatura önceden kesilmişse onun nüshasını size gönderir.

Fatura kesmeyen satıcı KDV ödemeyen satıcıdır, satış yaptığı platforma şikayet ederseniz faturayı kesmek zorunda kalır.

Fatura iletmeyen satıcılar özellikle n11'de çok bulunuyor, sistemde fatura görüntüle seçeneği de bulunmuyor, dikkatinizde olsun.

Siparişlerim sayfasında bu şekilde görünmüyor mu?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,1 KB · Görüntüleme: 9

Yeni konular

Geri
Yukarı