Hepsiburada Abtek-Tekza adlı dükkan hakkında

Furkan17TR

Megapat
Makaleler
5
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi
HepsiBurada üzerinden yeni fare aradım. Çok araştırdım. Bütçemin kısıtlı olmasından dolayı 75 liraya Rampage SMX-R44 aldım. Burada olayın Rampage ile bir alakası yok; film şurada kopuyor benim için. Ben siparişi verdim, yaklaşık 3 günde geldi İstanbul'dan Manisa/Kırkağaç'a.

Geldiği gibi hemen açtım, Fareyi taktım bilgisayara. Işıkları yandı. Ama imleç hareket etmiyordu. Ara sıra hareket ediyordu. Aldığım gibi tekrar kutusuna koyup geri gönderdim ve iade talebi oluşturdum. 2 gün içerisinde iademi kabul ettiler, hemen de param geri yatırıldı.

Daha sonra N11'de Nakitodeucuzal isimli satıcıdan Rampage SMX-R50 Howl siparişi verdim. O da 3 günde geldi Kırkağaç'a. Ama şöyle bir fark vardı.

1. Howl'un kutusunun çevresinde, sigara paketlerinde olan plastik bir kaplama vardı, ama SMX-R44'te böyle bir şey yoktu. Sadece içinin açılmadığını garanti etmek için bir etiket vardı.
  2. Ayrıca Abtek-Tekza Bilgisayar direkt kutuyu kargo poşetine koymuştu. Ama N11 Nakitodeucuzal isimli satıcıdan aldığım Howl, Kutunun içinde fare kutusu, yani 2 kat koruma ile gönderilmişti.
  3. Abtek-Tekza'ya ulaşmak için her aradığımda hiçbir şekilde ulaşamadım. Sitede bir şekilde sahibinin telefon numarasını buldum, oradan ulaştım. Oradan durumu anlattım.
  4. Ayrıca Abtek-Tekza'nın internet sayfasına girince SSL sertifikası yok, siteleri hazır siteden çalınmış gibi. Bu da bu dükkana olan güvenimi çok büyük oranda kırdı.
Siz siz olun, Abtek-Tekza Bilgisayardan alışveriş yapmamaya gayret edin.

Bilindik yerlerden alışveriş yapın. XPG markanın daha kaliteli iyi mouseları var F/P ama almışsınız hayırlı olsun. Denilen mağazadan alışveriş yapmayın arkadaşlar. SSL sertifikası olmayan siteler güvenilir değildir, keza aynı sorunu sertifikası olmayan siteden alırsanız sizde yaşarsınız.

Bilindik yerlerden alışveriş yapın. XPG markanın daha kaliteli iyi mouseları var F/P ama almışsınız hayırlı olsun. Denilen mağazadan alışveriş yapmayın arkadaşlar. SSL sertifikası olmayan siteler güvenilir değildir, keza aynı sorunu sertifikası olmayan siteden alırsanız sizde yaşarsınız.
Sitesine SSL almayan bir dükkan, ne kadar kaliteli satış yapabilir sizce :) Birde benim işim Web Tasarım ve Programlama olunca daha fazla dikkat çekiyor. Hazır fotoğraf, hazır tema. SSL bile yok. Hangi kafa ile alışveriş yaptıysam.

Bu satıcıdan uzak durun. Sakın ha.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı