Hepsiburada arızalı ürünü değiştirmiyor

KilliGobek

Picopat
Elimde SteelSeries'in servis raporunda arızalı olarak geçtiği mouse'u bulunmakta. Lakin Hepsiburada üzerinden satıcıdan aldım. Hepsiburada'ya servis notunu arızalı olduğunu gönderdim lakin değişim için muadil ürün olmadığını iade yapacakları söylendi. Lakin ben fareyi aldığımda 170 TL gibi bir fiyatı vardı. Buna istinaden iade istemediğimi belirttim. Üst model göndermelerini istedim ve reddettiler. Bunun için elimde servis raporu arızalı olarak geçen fareyi tüketici hakem heyetine versem haklı çıkar mıyım? Çünkü firma değişim ürünü yok diyor ve üst modeli vermiyor? @BilgisayarKurdu

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar elimde SteelSeries'in servis raporunda arızalı olarak geçtiği mousesi bulunmakta lakin Hepsiburada üzerinden satıcıdan aldım. Hepsiburada'ya servis notunu arızalı olduğunu gönderdim lakin değişim için muadil ürün olmadığını iade yapacakları söylendi. Lakin ben fareyi aldığımda 170 TL gibi bir fiyatı vardı. Buna istinaden iade istemediğimi belirttim üst model göndermelerini istedim. Ve reddettiler bunun için elimde servis raporu arızalı olarak geçen fareyi tüketici hakem heyetine versem haklı çıkar mıyım? Çünkü firma değişim ürünü yok diyor ve üst modeli vermiyor? @BilgisayarKurdu hocamı etiketler misiniz?

Aynı şeyi klavyemde yaşadım. İadeyi eninde sonunda size sormadan yapacaklar. Ve iade yapıldığı için öylece kalacaksınız.

Dostum burası ABD, Almanya, İngiltere değil normalde oralarda yasalarla tüketici hakları çok keskin ve müşteri memnuniyeti ön planda olduğu için, mevcut değişim yapılacak ürün stoklarda olmasa dahi sana bir üst modelini gönderebiliyorlar ama bizim ülkemizde o işler öyle yürümüyor maalesef hele bu ekonomik şartlarda hiçbir firma öyle bir şey yapmaz. Belki Amazon falan olsa bu durum olabilirdi, keza böyle bir durumda bir üst modeli gönderdiklerini duymuştum.

Dostum burası ABD, Almanya, İngiltere değil normalde oralarda yasalarla tüketici hakları çok keskin ve müşteri memnuniyeti ön planda olduğu için, mevcut değişim yapılacak ürün stoklarda olmasa dahi sana bir üst modelini gönderebiliyorlar ama bizim ülkemizde o işler öyle yürümüyor maalesef hele bu ekonomik şartlarda hiçbir firma öyle bir şey yapmaz. Belki Amazon falan olsa bu durum olabilirdi, keza böyle bir durumda bir üst modeli gönderdiklerini duymuştum.
Thh kabul eder mi bu durumu?

Geri
Yukarı