Hepsiburada İade Sorunu

Jove

Kilopat
Yer
Ankara
İyi günler. 23.11.2018 tarihinde MSI GT75 TITAN 8RG 244XTR isimli ürünü sipariş ettim. 28'inde kargoya verildi. Bir sorundan dolayı adresi değiştirmek zorunda kaldım, değiştirirken de alıcı ismine "ev" yazdım. Ancak adres ve telefon numaraları doğru verilmişti. Ürün PTT kargo ile yollandı. PTT kargo ürünü kargoya getirdi sonra yetersiz adres ibaresiyle iade edip tekrar İstanbul'a götürdü. PTT ne telefon ile arayıp bilgilendirme yaptı ne de gelen kargoyu şubede 3 gün tutmak gibi bir yol izledi. Genel prosedürdür, olabilir dedim. Sonrasında Hepsiburada'yı arayıp bilgi verdim. Ürünün İstanbul'a ulaştığını ve ücret iadesi değil ürünün teslimini istediğimi söyledim. Müşteri temsilcisi talep oluşturduğunu söyledi. Talep 2 saat içinde sonuçlandı ve sonuç kimseyi şaşırtmayacak şekilde ücret iadesi çıktı. Bu arada PTT'nin ürünü Ankara'ya getirip İstanbul'a götürmesi 1 gün aynı gün içinde gerçekleşiyor. Şimdi burada benim hatam da var ancak Hepsiburada bu bahaneyi kullanarak beni mağdur etmeye çalışıyor çünkü ben ürünü indirimde 16 bin liraya almışken şu an fiyatı 18600 lira civarlarında.

Sormak istediğimse bu durumda tüketici hakları mahkemesine başvurmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle geçmiş olsun. PTT'nin kargo prosedürlerini araştırmak lazım. Başvuru yaparken bu konuda da bilginiz olursa daha iyi olur. En azından neden böyle yapıldığına dair resmi bir bilgi de olur elinizde. Bir de benim bildiğim belli bir sınırın üzerindeki tutarlarda tüketici hakem heyetine başvuramıyorsunuz. Tüketici mahkemesine başvurup Hepsiburada ya da PTT aleyhine dava açmanız gerekebilir.

Edit: Zaten siz de mahkeme yolunu işaret etmişsiniz. Başvurmadan önce biraz araştırmanızı tavsiye ederim. Eğer dava aleyhinize sonuçlanırsa mahkeme masrafları da sizin üzerinize kalır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı