Hepsiburada iade süreci

myrbdcv

Hectopat
Birkaç gün önce Hepsiburada'daki bir satıcıdan Samsung marka şarj adaptörü aldım ancak orijinal olmadığını fark ettim. Barkodu yazıcıdan çıkarılmış gibiydi. Kutusu orijinal kutusuna benziyor ancak farklı ve dandik. Samsung mağazasındaki aynı ürünün kutusuyla da karşılaştırdım arada fark var. Kutunun içinden garanti belgesi ya da faturada çıkmadı, sadece satıcının ürünlerimiz %100 orijinaldir kendi ithalatımızdır notu vardı. Ürünün garanti belgesini sordum ithalatçı garantilidir bir sorun mu yaşadınız mesajı aldım. İade talebi açtım. Ürünün orijinal olmadığına eminim ancak orijinal çıksa bile iade talebim kabul edilir mi sizce? Koşulsuz şartsız iade etme hakkım var mı?

Ürünü beğenmedim veya ihtiyacımı karşılamıyor seçeneği şeçin gelip kapınızdan alsınlar
Kargo gelip aldı ama talebim onaylanır mı acaba? Ona göre kendime direk teknoloji marketinden yeni ürün alacağım.

Normalde iade almak zorundalar ama işi yokuşa sürme ihtimalleri de var. İade ederken çalıştığına / size geldiği gibi gönderdiğinize ve orijinal olmadığına dair kanıtlarınızı saklayın.
Hepsiburada müşteri hizmetlerini aradım ve satıcı orijinal ürün gönderdiğini öne sürerse ne olacağını sordum. Bu işlem bizim gözetimimizde gerçekleşiyor içiniz rahat olsun dediler. Ben yine de iade seçeneklerinden ürünü beğenmediğimi seçerek talep oluşturdum. Ayrıca orijinal olmadığınıda açıklamaya yazdım. Umarım uğraştırmazlar.

Hepsiburada müşteri hizmetlerini aradım ve satıcı orijinal ürün gönderdiğini öne sürerse ne olacağını sordum. Bu işlem bizim gözetimimizde gerçekleşiyor içiniz rahat olsun dediler. Ben yine de iade seçeneklerinden ürünü beğenmediğimi seçerek talep oluşturdum. Ayrıca orijinal olmadığınıda açıklamaya yazdım. Umarım uğraştırmazlar.
Umarım uğraştırmazlar ama bu gibi durumlarda Hepsiburada işin içinden sıyrılabiliyor.

Geri
Yukarı