Hepsiburada mı? Vatan mı?

Makaleler
6
Yer
İstanbul
MSI GL62M 7RDX-2699XTR Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı

Msi GL62M Core İ5 Gamebook Fiyatı - Vatan Bilgisayar

Bahsi geçen 2 ürün kabaca baktığımda aynı fakat birisi "GL62M 7RDX-2473TR" olarak geçerken diğeri "GL62M 7RDX-2699TR" olarak geçiyor. Bu fark çok da önemli değil kanımca. Ailemi almak için ikna ettim sayılır, fakat internetten alışverişe pek güvenmiyorlar. Hepsiburada'daki diğer satıcılarda olmayan indirim bu satıcıda mevcut. Neden? Windows olmamasının etkisi var fakat indirimsiz fiyatında öyle olduğunu düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla Vatan'dan aldığımda hem MSI'ın Mecidiyeköy'deki servisine hem de Vatan'a götürebiliyorum servis için. Hepsiburada'dan alırsam ne oluyor? Nasıl oluyor? Kısacası bu fiyat farkının sebebini ve Hepsiburada'nın garanti sistemini öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

Ben açıkçası, sadece Hepsiburada'nın sattıgı urunlerı alıyorum. Vatan kargoya iyi paketletiyor, Hepsiburada bana anakart yolladı sadece kartona sarmışlar, anakartı daha kurmadım çalışmıyor bile olabilir :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben açıkçası, sadece Hepsiburada'nın sattıgı urunlerı alıyorum. Vatan kargoya iyi paketletiyor, Hepsiburada bana anakart yolladı sadece kartona sarmışlar, anakartı daha kurmadım çalışmıyor bile olabilir :D

Dediğim gibi ailem sıcak bakmıyor, merak ettikleri sorular bunlar. Aslında hiç düşünmeden Vatan'daki ücreti verirler fakat ben onlara o kadar yük olmak istemiyorum. Vatan'dan gidip el ile almayı istiyorlar. Kargo ile gelecekse pek bir şey fark etmiyor onlar için.

Hepsiburada'dan al daha ucuz. İçin rahat etmezse çok daha pahalı bir fiyata o Laptop'u Vatan'dan alırsın. Garanti konusunda sıkıntı etmene gerek yok aslında. Bu arada ben olsam o Laptop'a o kadar para vermezdim, ne için ve nasıl kullanacağını bilmiyorum tabii.

Fiyat farkına sebep olan 2 tane neden var. Birincisi söylediğiniz gibi hepsiburada da bulunan üründe işletim sistemi olmaması.İkinci unsur ise Vatan bilgisayarın normal kurlardan daha yüksek bir oranla ürün satması. Vatan bilgisayar kurlara yaklaşık olarak 30 kuruş civarında bir fark koyarak ürünlerini satıyor.Garanti konusuna gelirsek hepsiburada için aldığınız ürün de bir sıkıntı çıkarsa ürünün garanti süresi boyunca belirtilen servisler bulunduğunuz şehir de değil ise kargo ile ücretsiz olarak gönderirsiniz. Vatan bilgisayarın bu konuda ayrı bir garanti paketi almadığınız takdirde tek avantajı fiziki olarak verebileceğiniz bir mağazasının bir çok şehirde olması. Bu konuda pek önemli değil açıkçası çünkü bakım süresinde bir değişme olmaz. Fakat küçük bir arıza varsa ona direk Vatan bilgisayarda bakabilirler. Ancak pek de bilgili olduklarını söyleyemem. Bu arada uzun süreli oyun oynamak istiyorsanız da masaüstü bir sistem toplamanızı tavsiye ederim.

Hepsiburada'dan al daha ucuz. İçin rahat etmezse çok daha pahalı bir fiyata o Laptop'u Vatan'dan alırsın. Garanti konusunda sıkıntı etmene gerek yok aslında. Bu arada ben olsam o Laptop'a o kadar para vermezdim, ne için ve nasıl kullanacağını bilmiyorum tabii.

Üniversitede bilgisayar mühendisliği okuyacak biri olarak bir laptopa ihtiyacım olacağına karar verdim. Hali hazırda kısmen eski olan masaüstü bilgisayarımın da arızalanması sonucu direkt iş görür bir cihaza geçmeye karar verdim. Öncelik okul olmakla birlikte -Autocad, 3ds Max, Photoshop ve kodlama programları- az-çok oyun da oynarım diye düşünüyorum.

Prensip olarak Monster almıyorum ki normalde böyle bir cihaz satılıyorsa bir iş vardır derim. Üstüne gelip buraya yazacak kadar da heveslisiniz iyice soğumuş oldunuz beni.

MSI GL62M 7RDX-2699XTR Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı

Msi GL62M Core İ5 Gamebook Fiyatı - Vatan Bilgisayar

Bahsi geçen 2 ürün kabaca baktığımda aynı fakat birisi "GL62M 7RDX-2473TR" olarak geçerken diğeri "GL62M 7RDX-2699TR" olarak geçiyor. Bu fark çok da önemli değil kanımca. Ailemi almak için ikna ettim sayılır, fakat internetten alışverişe pek güvenmiyorlar. Hepsiburada'daki diğer satıcılarda olmayan indirim bu satıcıda mevcut. Neden? Windows olmamasının etkisi var fakat indirimsiz fiyatında öyle olduğunu düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla Vatan'dan aldığımda hem MSI'ın Mecidiyeköy'deki servisine hem de Vatan'a götürebiliyorum servis için. Hepsiburada'dan alırsam ne oluyor? Nasıl oluyor? Kısacası bu fiyat farkının sebebini ve Hepsiburada'nın garanti sistemini öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.
Öncelikle bütün bileşen ihtiyacımı hepsiburada sitesinden karşıladım ve gerçekten iyi paketlenmişti aradaki fiyat farkı bile hepsi burada diye bağırıyor ki o parayı Vatana verebileceksen çok daha iyi laptoplar alabilirsin hepsiburada sitesinden garanti konusunda sana şöyle anlatayım Dark N10 kasa aldım fakat tamamen dikkatsizlik yüzünde 600W PSU'lu modelini seçmişim müşteri temsilcisi ile irtibata geçtim durumu anlattım dediler ki kasayı gönderin istediğiniz modeli hemen gönderelim PSU'suz dark N10 gönderdiler üstüne KDV indirimi kampanyası denk geldi ve 1 kuruş ücret almadan kargo geldi aradaki fiyat farkı hesabıma yattı hemde indirimli fiyattan muazzam bir durum benim için artık her şeyimi oradan alırım büyük ihtimal.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı