Hepsiburada Sözde KDV indirimi

Zgrrs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Birileri acilen bu haysiyetsizliğe dur demeli. İyice alışkanlık haline getirilip üstelik her seferinde biraz daha göze sokarak yapılan bu dolandırıcılık belki senin benim canımı yakmıyor ama farkında olmayan birlerinin canını illaki yakıyor.

Hepsiburada'nın, bilgisayar dünyasında KDV indirimi reklamından yol alıp ilerlediğiniz ve donanımları gezdiğiniz zaman bir süredir takibinde olduğunuz donanımlar göze çarpıyor ve ortaya şöyle bir tablo çıkıyor.

Üstteki, anasayfada KDV indirimi olduğunu iddia edilenin neticesinde karşınıza çıkan donanımlar arasından seçilen ürün. Alttaki ise neredeyse bir haftadır sepetimde durup zamana bulursam karar vereceğim indirime de denk getirirsem almayı düşündüğüm ürün. Neyse ki KDV indirimi yapıldı da ürünü 509 TL gibi fahiş bir fiyatla almak zorunda kalmayacağım.
CSSD-F480GBMP510 = 743 TL.
CSSD-F480GBMP510 = 509 TL.

Üstteki yine link sayesinde KDV indirimi olduğu iddia edilen ürün. Alttaki ise daha 3 gün önce Hepsiburada'da fiyatı aynı olmasına rağmen N11'de alacağım başka ürünlerde olduğu için N11'i tercih edip aldığım ürün. Keşke bekleseymişim boşu boşuna kazıklandım.

SDDDC2-032G-G46 = 56,30 TL.
SDDDC2-032G-G46 = 54,70 TL.

Bu yazdıklarım 20 saniyede gözüme çarpanlar ki sürekli arayış içinde olduğum için birçok ürünün fiyatlarına aşinayım. Adamlar KDV indirimini ürünün asıl fiyatından düşerek yapmıyorlar, ürünün satış fiyatı üzerine KDV oranı kadar ekleyip ürün aslında bu kadar diyorlar resmen ve kimse de ne yapıyorsunuz siz demiyor. Alenen haysiyetsizlik, dolandırıcılık şeref yoksunluğudur. Yazıktır ya insanların malına mülküne parasına puluna bu kadar göz dikilmez. Bu yapılan şerefsizliktir ve daha azı ile dile getirilemez.

Bundan 1 ay önce yaptıkları KDV indiriminde ne kadar bedavaydı fiyatlar. Seni bu siteden kimse satın almaya zorlamıyor almayabilirsin. Sadece o sitede indirim var yazıyor diye diğer siteleri dolaşmadan hemen indirim yazısına atlayıp alışveriş yaparsan öyle kazıklanırsın. Aynısını geçen Efsane Cuma indirimlerinde Trendyol yaptı. Ama her ürün böyle pahalı değil, mesela benim almak istediğim GTX 1660 şu an iyi bir fiyata düştü. Ama para yok napalım.

Bu başlık altında herkes gördüğü güzel indirimleri(?) paylaşsın, ben başlıyorum.
1576697816081.png

Bu başlık altında herkes gördüğü güzel indirimleri(?) paylaşsın, ben başlıyorum.
Eki Görüntüle 474931
Bu işlemcinin bu kadar etmeyeceğini herkes biliyor zaten. Tek bir siteye takılı kalırsanız adamlar sizi kazıklar tabii ki. Bu fiyata R5 2600 alırım. GTX 1660 biraz düşmüş. Ekran kartlarında oynamış fiyatlar accık.

Bundan 1 ay önce yaptıkları KDV indiriminde ne kadar bedavaydı fiyatlar. Seni bu siteden kimse satın almaya zorlamıyor almayabilirsin. Sadece o sitede indirim var yazıyor diye diğer siteleri dolaşmadan hemen indirim yazısına atlayıp alışveriş yaparsan öyle kazıklanırsın. Aynısını geçen Efsane Cuma indirimlerinde Trendyol yaptı. Ama her ürün böyle pahalı değil, mesela benim almak istediğim GTX 1660 şu an iyi bir fiyata düştü. Ama para yok napalım.
Pazarda öne koyulan kıpkırmızı domatesler olması arkadaki çürük çarığı kabul edeceğiniz anlamına gelmez. Haktır bu hakkınızı savunacaksınız, yukarıda ne yazdım ben düşmem böyle bir tongaya ama düşen ve canı yanan bir sürü insan ne olacak. Bu şekilde bir argümanı kabul etmiyorum siz de bence bu şekilde düşünmeye son verin. Bana dokunmayan yılan bin yaşarsa illaki birlerine dokunacak.

Bu işlemcinin bu kadar etmeyeceğini herkes biliyor zaten. Tek bir siteye takılı kalırsanız adamlar sizi kazıklar tabii ki. Bu fiyata R5 2600 alırım. GTX 1660 biraz düşmüş. Ekran kartlarında oynamış fiyatlar accık.
Burada fiyat takibi yapmadan ürün alacak kişi yoktur ama emin ol herkes bu kadar ilgili olmuyor. Bilgisayar parçalarını her gün takip etmiyor sonuçta ülkedeki herkes.

Pazarda öne koyulan kıpkırmızı domatesler olması arkadaki çürük çarığı kabul edeceğiniz anlamına gelmez. Haktır bu hakkınızı savunacaksınız, yukarıda ne yazdım ben düşmem böyle bir tongaya ama düşen ve canı yanan bir sürü insan ne olacak. Bu şekilde bir argümanı kabul etmiyorum siz de bence bu şekilde düşünmeye son verin. Bana dokunmayan yılan bin yaşarsa illaki birlerine dokunacak.
Hocam ben diyorum ki, bir şey alırken tek bir siteye takılı kalırsanız zaten kazıklanmaya mahkumsunuz. Hadi gidin vatandan bi parça bakın, vatanda o parça 2000 TL ise başka sitelerde komik bir şekilde 800 TL oluyor. Siz sırf orası Vatan Bilgisayar diye oradan alırsanız, başka siteleri araştırmadan balıklama atlarsanız kazıklanırsınız. Adamlar istediği fiyattan satıyorlar yapacak birşey yok. Ben bile bilgisayar toplarken 10'larca site gezdim, en ucuzunu aradım. İndirimleri bekledim hep. Bu sitenin yaptığı kendi ayıbı ve yasal dolandırıcılık işte yapabileceğimiz birşey yok.
Burada fiyat takibi yapmadan ürün alacak kişi yoktur ama emin ol herkes bu kadar ilgili olmuyor. Bilgisayar parçalarını her gün takip etmiyor sonuçta ülkedeki herkes.
Ama hocam bilgisayar parçası değilki olay sadece. Başka bir ürün alırkende böyledir bu. Yani bir kitap alacaksınız mesela, bir kitap sitesinde 40 TL'ye satılıyordur, diğerine bakarsınız 20 TL'dir. Yani araştırma yaparakda fiyatları az çok anlayabilirsiniz. Mesela R5 1600 çoğu sitede 580 ila 650 TL arasında gidip geliyor. Bu işlemcinin fiyatlarını araştıran birisinin aklında bir fikir oluşur. Bu bir kitap olabilir veya başka bir üründe olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı