Hepsiburada, ürünü bir haftadır kargolamıyor

Savia

Kilopat
Makaleler
1
21 Mart'ta aldığım, satıcısı Hepsiburada olan ürün hala kargolanmadı. "Çözüm merkezi" dedikleri yeri aradım, talep (mesaj) oluşturuyorlar ama buna da geri dönüş yapan yok. Onun üzerine de defalarca aradım, sorunun ne olduğu bilinmiyor bile. Kargoya mı verilmedi, verilmediyse niye verilmedi, verildi de bilgileri mi yansımadı?.. Hiçbir bilgi yok. "X saat içinde sipariş verirseniz bugün kargoda!" diyerek satıyorlar bir de. Faturayı oluşturdukları için de iptal edemiyorum siparişi. İptal edeceğimden değil ama, insanın elini kolunu bağlattırıp bekletiyorlar. İnanılmaz sinirlendirici bir durum. Aynı sepette aldığım, satıcısı Hepsiburada olmayan ürünlerden biri Cumartesi, diğeri ise Pazartesi olmak üzere kargoya verildi ve şahsıma teslim edildi. @Hepsiburada Durumla bir an önce ilgilenirsiniz umarım.
1585412392623.png

Bence iptal edip başka bir yerden al. Beni de böyle 15-20 gün bekleteceklerdi. Direk iptal edip İtopya indirimlerinden aldım alacağımı.

Son düzenleme:
21 Mart'ta aldığım, satıcısı Hepsiburada olan ürün hala kargolanmadı. "Çözüm merkezi" dedikleri yeri aradım, talep (mesaj) oluşturuyorlar ama buna da geri dönüş yapan yok. Onun üzerine de defalarca aradım, sorunun ne olduğu bilinmiyor bile. Kargoya mı verilmedi, verilmediyse niye verilmedi, verildi de bilgileri mi yansımadı? Hiçbir bilgi yok. "X saat içinde sipariş verirseniz bugün kargoda!" Diğerek satıyorlar bir de. Faturayı oluşturdukları için de iptal edemiyorum siparişi. İptal edeceğimden değil ama, insanın elini kolunu bağlattırıp bekletiyorlar. İnanılmaz sinirlendirici bir durum. Aynı sepette aldığım, satıcısı Hepsiburada olmayan ürünlerden biri cumartesi, diğeri ise pazartesi olmak üzere kargoya verildi ve şahsıma teslim edildi. @Hepsiburada durumla bir an önce ilgilenirsiniz umarım.
Eki Görüntüle 522766

Eğer kart sahibinin ismi ile hesap sahibinin ismi aynı değilse ve fiyat 1000 TL'den fazlaysa banka onayı alıyorlar bu yüzden gecikiyor.

Eğer kart sahibinin ismi ile hesap sahibinin ismi aynı değilse ve fiyat 1000 TL'den fazlaysa banka onayı alıyorlar bu yüzden gecikiyor.
Önceden yaptığım onlarca siparişim var. Banka onayından da geçti zaten. Geçmese diğer ürünler de gelmezdi, değil mi? 3D ile ödendi bir de. Söz konusu 'para alma' olduğunda 1 hafta bekletilen hiçbir şey görmedim şu ana kadar.

COVID-19 ile alakalı olabilir.
Hala çalıştıklarını söylüyorlar. Sanmıyorum.

Bence iptal edip başka bir yerden al. Beni de böyle 15-20 gün bekleteceklerdi. Direkt iptal edip İtopya indirimlerinden aldım alacağımı.
Edemiyorum ki :D Ondan da yakındım zaten konuda.

Önceden yaptığım onlarca siparişim var. Banka onayından da geçti zaten. Geçmese diğer ürünler de gelmezdi, değil mi? 3D ile ödendi bir de. Söz konusu 'para alma' olduğunda 1 hafta bekletilen hiçbir şey görmedim şu ana kadar.

Hala çalıştıklarını söylüyorlar. Sanmıyorum.

Edemiyorum ki :D ondan da yakındım zaten konuda.

Ben de A20 almıştım kılıfıyla beraber kılıf gelmişti telefon gelmemişti.

Amazon’dan alın. Adamların biri Kolay Gelsin ile çalışıyor diğeri PTT Kargo ile. Kalite farkı burdan bile belli. Hepsiburada güven vermeyen bir firma direkt şikayetvar’a yazın. Sizinle iletişime geçicekler onlara da bu sebeplerden dolayı iade etmek istiyorum deyin. Müşteri hizmetleriyle uğraşmayın. İşlem bile yapmıyorlar çünkü. Vaad edilen süreye kadar kargoya verilmediğini felan belirtin ve hemen iade edilmezse Tüketici Hakları mahkemesine başvuracağınız söyleyin. Size iade etmeleri lazım işin peşini bırakmayın. Dediğim gibi Şikayetvar’a kesin yazın başka türlü duvara konuşursunuz. Paranızı iade ederlerse de saçma sapan bakkal kadar kurumsallığı olan firmaları boşverip amazon’dan satın almanızı öneririm. Gerçekten dünyanın en iyi online alışveriş firması olmasının sebebi belli. Adamlar gerçekten işini kusursuz yapıyor.

Amazon’dan alın. Adamların biri Kolay Gelsin ile çalışıyor diğeri PTT Kargo ile. Kalite farkı buradan bile belli. Hepsiburada güven vermeyen bir firma direkt şikayetvar’a yazın. Sizinle iletişime geçicekler onlara da bu sebeplerden dolayı iade etmek istiyorum deyin. Müşteri hizmetleriyle uğraşmayın. İşlem bile yapmıyorlar çünkü. Vaat edilen süreye kadar kargoya verilmediğini felan belirtin ve hemen iade edilmezse Tüketici Hakları mahkemesine başvuracağınız söyleyin. Size iade etmeleri lazım işin peşini bırakmayın. Dediğim gibi Şikayetvar’a kesin yazın başka türlü duvara konuşursunuz. Paranızı iade ederlerse de saçma sapan bakkal kadar kurumsallığı olan firmaları boşverip amazon’dan satın almanızı öneririm. Gerçekten dünyanın en iyi online alışveriş firması olmasının sebebi belli. Adamlar gerçekten işini kusursuz yapıyor.
Evet, biliyorum. Hatta konu bile açmıştım Amazon'un Mükemmel Olması diye :) Bugün de geçti zaten ve önümüz hafta sonu. Pazartesi veya Salı'ya kadar bir cevap alamazsam veya ürünü kargoya vermezlerse ne gerekiyorsa yapacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı