Hepsiburada ürünü ne zaman kargoya verir?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Hepsiburada üzerinden 1 adet SanDisk Ultra 128 GB MicroSDXC hafıza kartı aldım. Aldığım satıcının ismi Hepsiburada idi. Tahmini kargoya verilme süresi bugün yazıyor fakat akşam olmak üzere olduğu halde ürünüm henüz kargoya verilmedi.

Sizce ürünüm ne zaman kargoya verilir?

Yerinde olsam fazla takmamak-heyecana kapılmamak için "Yarın Teslimat: saat 9-13 arası" seçeneğini seçip 15TL daha verirdim...
Maalesef öyle bir seçenek görünmüyordu. Sadece standart teslimat vardı.

Kargo işleri karışık oluyor. Gece 12'ye kadar beklediğim klavye herhalde verilmeyecek umuduyla tam PC'yi kapatırken son kez bakmak istedim gece yarısını geçmiş olmasına rağmen kargoya verilmişti. Belki kargoya verilmiştir sisteme geç düşebilir ya da direk gece geç saatlerde kargoya verilebilir.

O seçenek büyük şehirlere -İstanbul, İzmir vs.- çıkıyordu sanırsam. Bu sefer beklemekten başka çaren yok :(
Az önce bir mail geldi, Hepsiburada faturayı kesmiş. Şu anda ürünüm hazırlanma aşamasına geçmiş. Bu hafta içinde kargoya verilir diye düşünüyorum. :)

Az önce bir mail geldi, Hepsiburada faturayı kesmiş. Şu anda ürünüm hazırlanma aşamasına geçmiş. Bu hafta içinde kargoya verilir diye düşünüyorum. :)
Aynen. Her ihtimale karşı haftanın ilk günü(pazartesi) ver siparişini, ne olur ne olmaz.

Birde dediğim seçenek aktif ise "yarın teslimat"lı al ürününü. 15TL birşey değil :)

Satıcısı Hepsiburada olan ve "Aynı gün kargoda" yazan ürünleri öğleden önce sipariş etmeme rağmen hiçbiri aynı günde kargoya verilmedi. 2 yılda yaptığım alışverişlerin hepsi sonraki gün veya 2 gün sonra kargoya verildi, üstelik İstanbul'da yaşamama rağmen. Arayıp sebebini sorduğumda da "Dilerseniz Hepsiexpress veya Hepsijet seçeneğini seçersiniz, daha hızlı gönderim sağlarız." dediler utanmadan. Milleti 10 lira fazla vermeye zorluyorlardı. O dönemde bununla ilgili şikayetler de artmıştı. Ben de artık satıcısı "Hepsiburada" olan ürünleri almıyorum. Gerçi yaklaşık 6-7 aydır siteye dahi girmiyorum da neyse.

Satıcısı Hepsiburada olan ve "Aynı gün kargoda" yazan ürünleri öğleden önce sipariş etmeme rağmen hiçbiri aynı günde kargoya verilmedi. 2 yılda yaptığım alışverişlerin hepsi sonraki gün veya 2 gün sonra kargoya verildi, üstelik İstanbul'da yaşamama rağmen. Arayıp sebebini sorduğumda da "Dilerseniz Hepsiexpress veya Hepsijet seçeneğini seçersiniz, daha hızlı gönderim sağlarız." dediler utanmadan. Milleti 10 lira fazla vermeye zorluyorlardı. O dönemde bununla ilgili şikayetler de artmıştı. Ben de artık satıcısı "Hepsiburada" olan ürünleri almıyorum. Gerçi yaklaşık 6-7 aydır siteye dahi girmiyorum da neyse.
O da ayrı bir rezillik işte. Gerçi çoğu firma aynı. Aynı gün teslimat veya aynı gün kargo diyorlar, sadece kargoya verilmesi 2-3 gün sürüyor :(
İstanbul'da yaşıyor olsan bile gelmesi birkaç gün sürüyor. Artık buna bir çözüm getirilmesi lazım.

Geri
Yukarı