Hepsiburada ürünümü hala kargoya vermedi

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Arkadaşlar 07.04.2020 tarihinde Hepsiburada üzerinden satıcısı Hepsiburada olan ViewSonic XG2405 monitörünü aldım. En geç 10 Nisan günü kargolanır yazıyordu.

Dün akşam konuştuğum hanımefendi bana ürününüz kargolanmış ama takip numarası sisteme girilmemiş 24 saat içinde girilecektir dedi. Hala daha girilmedi bu takip numarası.

Adım kadar eminim ki kargoya falan verilmedi ürün. Takip numarası girildiğinde de göreceğim zaten bu durumu.

Şimdi ben nasıl bir yol izleyebilirim? Siparişi iptal edemiyorum çünkü faturası kesilmiş ürünün. Faturada gönderim tarihi 10.04.2020 20:13 yazıyor ama daha kargo takip numarası falan hiçbir şey yok bende.

Kime şikayet edeceğim ben bunları? Paramla rezil oluyorum resmen. Keşke satıcıyı GAMERS_ARENA veya tekramarket seçseydim ya.

Böyle bir Pandemi durumunda kargolarda yoğunluk yaşanacağını düşünmek zor olmasa gerek. Şimdi diyeceksiniz bunun monitör ile ne alakası var? Adamlar monitörden başka ürünler de satıyorlar.

Hepsiburada birkaç haftadır öyle. İade gönderdim hafta başı, daha ellerine bile geçmedi diye görünüyor. Alıp çift kale maç mı yapıyorlar kargolarla nedir...

Böyle bir Pandemi durumunda kargolarda yoğunluk yaşanacağını düşünmek zor olmasa gerek. Şimdi diyeceksiniz bunun monitör ile ne alakası var? Adamlar monitörden başka ürünler de satıyorlar.
Virüs olayından sonra internet alışverişi arttı. Hepsiburada 5000 çalışan alacağını açıkladı. Biraz daha sabredin.
Dostum o zaman en geç tarih 10 Nisan yazmasınlar veya kargoya verdik diye yalan söylemesinler. Resmen salak yerine konuluyoruz.
Başka satıcı seçsen bile, kargon geç gelebilir. Günümüz şartlarına dikkat etmelisin, biraz sabır gerekiyor. İptal etmene felan gerek yok. Hepsiburada ile tekrar görüş, yardımcı olurlar. Ürün zaten eline ulaşacak. Sadece zaman uzar o kadar.
Hepsiburada ile şu 2 günde en az 10 kere temasa geçmişimdir. Kaydınızı oluşturduk dışında bir şey demiyorlar.

Benim derdim geç gelmesi değil. Bana yalan, yanlış bilgi verilmesi. Firma taahhüt ettiği hizmeti sunamıyor. Şikayetvar'a yazdım. Başka nereye şikayet edebilirim?

Dostum, seni bilgilendiren kişiler başka kişilerden bilgi alıyor. Yalan yanlış bilgi olarak düşünme. Ben çok alışveriş yaptım, belirttikleri günlerde geldi. Bu durumda hemen gelmesini bekleme zaten. Şikayet oluştursan bile, fayda etmez. 1 gün önceden gelir o kadar.

Dostum, seni bilgilendiren kişiler başka kişilerden bilgi alıyor. Yalan yanlış bilgi olarak düşünme. Ben çok alışveriş yaptım, belirttikleri günlerde geldi. Bu durumda hemen gelmesini bekleme zaten. Şikayet oluştursan bile, fayda etmez. 1 gün önceden gelir o kadar.
Biliyorum müşteri temsilcisi ekranda ne görüyorsa bana onu söylüyor. Benim derdim benimle konuşanlar değil zaten onlara bilgi verenler. Yani müşteri temsilcisi baktığında kargoya verilmiş yazıyorsa niye ortada takip kodu yok? Dün kayıt oluşturdu müşteri temsilcisi sipariş durumu ile ilgili.
1586631791324.png

Buna bile hala yanıt veren olmadı. Siz de biliyorsunuz N11 siparişimde ölü piksel sorunu yüzünden iade etmiştim. Monitörü 1 saat kullanabildim. İçimde kaldı resmen. Bir an önce kullanmaya başlamak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı