Hepsiburada ve garanti süreci rezilliği

FaustRIP

Hectopat
Selamlar arkadaşlar konuyu sizlere şu şekilde anlatmak istiyorum bu direkt Hepsiburada çözüm merkezine ve tüketici hakem heyetine yazdığım mesajın kopyasıdır.

13.03.2022 Tarihinde Hepsiburada internet sitesinden ve Hepsiburada mağazasından
Anker Soundcore Life Q10 Kablosuz Bluetooth 5.0 Kulaklık - 60 Saate Varan Şarj - Siyah Gri - A3032 adlı kulaklığı satın aldım. Üründen çok memnundum gündelik hayatımda rahatlıkla kullanıyordum 25 Ekim 2022 salı günü ürünü kulağıma taktığımda kulaklık süngerleri söküldü acaba benim hatam mı diye internette araştırdıktan sonra aynı ürün herkeste aynı şekilde patlak vermiş. Hemen aldığım site olan Hepsiburada internet mağazasına gidip onarım talebi oluşturdum.

27 Ekim 2022 Perşembe günü kargo evime gelip ürünü benden teslim aldı.

31 Ekim 2022 Pazartesi günü ise anlaşmalı servisleri ürünü teslim aldı.

10 Kasım 2022 Perşembe günü ise onarım tamamlandı.

Ürününüz teknik servis tarafından onarıldı. En kısa süre içinde aşağıdaki kayıtlı adresinize kargolanacaktır.
Kargo sürecini buradan takip edebilirsiniz.
Ürünün Kargolanacağı Adres:
(burada alanya olan ev adresim doğru bir şekilde yazıyor)

Şeklinde sistemde gözüküyor.

Günler geçiyor hala kargoya verilecek diye bekliyorum ve çözüm merkezine ulaşıyorum.

19 Kasım Cumartesi günü Ayşe adında bir müşteri temsilcisi bana yardım etmeye çalışıyor

22 Kasım Salı günü Ayşe adındaki müşteri temsilcisinden gelen cevap benim sinirlerimi gerçekten bozuyor.

2103188606894 kargo takip numarası ile ürün size Aras Kargo ile teslim edilmiş Halil bey diyor.
(sonrasında sistemden sildiler bu mesajları ama ekran görüntüsü almıştım güvenmediğimden)

Kargo takip kodunu Aras kargonun sitesinden aratıyorum;

15 Kasım 2022 Salı günü H*** S*** T*** adına teslim edilmek üzere İstabul/Ayazağa şubesinden kargoya verilmiş.

17 Kasım 2022 Perşembe günü 18:01 de H*** Y*** adlı kim olduğunu bilmediğimiz bir şahsa istanbul/Yakut şubesinden teslim edilmiş.

Teslim edilen kişi ben değilim.
Teslim edilen şehir benim oturduğum şehir değil
Teslim edilme zamanı sisteme girilmeden usulsüz yollarla direkt kargolanmış.

Adıma alanyaya gelmesi gereken kulaklık başka bir isme istanbula gönderilmiş. Ve günlerdir benim ürünümü kullanan birileri var hepsiburada ekibinin umrunda değil.

Bu ürün kime gitti?
Günlerdir bu ürünü kimler kullanıyor?
Ürünü tamir eden ekibin okuma yazması yok mu? ismi soy ismi şehri adresi karıştırıyor.

Bu kadar rezalet bir teknik servisin usulsüzlük yaptığını ve kulaklığımın içinden bir çok parçayı da değiştirmiş olacağını düşünmeden edemiyorum.
Üstelik kulaklık gibi bir eşyanın Kişinin Cayma Hakkına Hijyen gerekçesi ile girmeyeceğini bunu iade alamayacağını Sözleşmeler ve politikalarla desteklemişler.
25 Ekimden bu yana sadece kulaklık süngerleri değiştirilmesini istediğim kulaklığım başkaları tarafından kullanılıyor.
Ben birileri tarafından kullanılmış ( kullanılma ihtimali olan ) bir kulaklığı teslim almak istemiyorum.
Bu süreci para iadesi ile sonlandırmak istemiyorum.
Ellerinde varsa aynı ürünü (Soundcore life q10 veya Soundcore life q10i ) yoksa bir veya iki model üstü ile
(Soundcore Life q20 & Soundcore Life q30) değişimini istiyorum.

Para iadesi kesinlikle kabul etmiyorum şuan ürünün fiyatı aldığım fiyatın yaklaşık üç katı ve benim bir aydan uzun bir süredir mâduriyetim söz konusu.

Sizce nasıl bir süreç işlenir ve tüketici hakem heyetinin kararı ne olur ben burada neler yapabilirim arandığımda beni bilgilendirebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı