Hepsiburada ve Teknik Servis Deneyimim

Alonly

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Gönderdiğim ürün elime geçti. Hepsiburada'yı aradım ve raporla ilgili birkaç soru sordum. Teknik servislerinin yazdığı rapor şu şekildedir: "Ürünün mousepad çalışmıyor ve ürün Linux ama Windows yüklü. " Ben Windows'u kurduktan sonra arkadaşım bir daha format atmış ama touchpadi yüklememiş. Sadece ekran kartını tekrardan test etmek istemiş. Daha sonra ürünü gönderdik ve saçma bir rapor ile ürün bize gönderildi ve iade talebimiz reddedildi. Herhangi bir şekilde kullanıcı hatası olmayan bir ürüne Linux yükler ve driverlarını kurarsanız sorunsuz kullanırsınız diye bir rapor yazılıyor. Ürün bana geldikten sonra görev yöneticisinden iki tıkla touchpadi çalıştırdım. Bunu bile beceremeyen teknik servise ekran kartının arızasını fark ettirmek zor olsa gerek şimdi anlıyorum. Hepsiburada'nın müşteri hizmetlerinden teknik servislerinin numarasını istedim ve ilk istediğim zaman bir numara verdiler ama ulaşamadım. Müşteri hizmetlerini tekrar aradım teknik servisinize ulaşabilir miyim diye. Bu numarayı paylaşmamız yasak diye bir cevap aldım. İki temsilcinin de birbirinden haberi yok. Önceki aramamda bu numarayı verdiler ama ulaşamıyorum dedim. Öğrenebilir miyim hangi numarayı verdiklerini dedi. Size ulaşacaklar beyfendi not aldım buraya diye bir cevap aldım. Hangi teknik servise gönderildi bu ürün onu dahi bilmiyor müşteri temsilcileri. Hayatımda böyle bir şeye denk gelmedim. Çok alışveriş yaptım internetten ama böyle bir rezillikle ilk defa karşılaşıyorum. Koşulsuz iade hakkımıza yanıt olarak bize söylenen ise şudur: "Ürünün tekrar satılabilme ihtimali olmadığı için iade talebiniz karşılanmamaktadır. " Bundan sonra nasıl bir yol izlemem gerektiğini bana söylerseniz çok memnun olurum arkadaşlar.

20191008_172700.jpg
20191008_172725.jpg
20191008_173042.jpg
20191008_173043.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçmalık. Direkt olarak Hakem heyetine gidin ve derdinizi anlatın. "Ürün Linux, Windows yüklü." gibi saçma birşeyi o kutunun üzerine yazabilecek kadar cehalete bulanmışlarsa hiç vakit kaybetmeyin. Süreci uzatmaktan başka birşey yapacaklarını sanmıyorum. Bu arada ben HB'nın kolay iade olayından 3-4 kere faydalandım aslında hiç zorluk çıkarmamışlardı. İlginç.

Cihazınızı yeni alıp bu tip sorunlar olup iade etmek istiyorsanız, bu tip gibi cahilleri anlayacağı şekilde Linux kurup THH iade hakkının olduğunu belirtip yollayacaksınız. ;)

Cahiller Windows kurduysanız bozulur diyor al sana FREEDOS ve Linux şimdi alma bakalım. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı