Hepsiburada'dan alınan ekran kartında 2 ay garanti olması normal mi?

furkann_ersin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam daha yeni taze 2-3 gündür kafamı kurcayacan ve büyük bir sorundan bahsetmek istiyorum. Benim gibi farklı arkadaşlarında başına gelmiş olabilir ve farkında olmayabilirler ve bundan sonra Hepsiburada üzerinden alışveriş yapacak arkadaşların özellikle satıcı resmi Hepsiburada ise dikkat etmeleri gereken bir konudur.

Kasım indirimlerinin başlamasıyla ekran kartı almak istiyordum aslında bayağı bir süredir almak istiyordum ama parayı denkleştiremiyordum. İlk defa internet üzerinden bir alışveriş işlemi gerçekleştirecektim. Bu işlemde resmi satıcıdan olsun daha güvenilir olur dedim. Hepsiburada üzerinden ekran kartı bakmaya karar verdim. Almak istediğim ekran kartının stoku tükenince istediğim kartı alamadım ama bir yandan da almak istiyorum fırsat elime de geçmişken neyse indirimin son günü bir tane ekran kartı gözüme kestirdim. Zotac RTX4060 Ti AMP Spider-Man NVIDIA 16 GB modeli güzel bir indirim fiyatı fırsat bu fırsat diyerek bütçemi zorlayarak 05-11-2023 tarihinde kartı sipariş verdim 06-11-2023 tarihinde elime ulaştı testlerini yaptım, oyunlarımı oynadım kartta herhangi bir sıkıntı bulunmuyor. Ta ki dün birden aklıma ürünün garanti belgesi geldi nette biraz araştırdım garanti belgesi yoksa müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmeli diye yazıyordu. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim bana faturanın da garanti belgesi yerine geçiceğini ama belgeyi isterlerse göndere bileceklerini söylediler ben de tamam dedim telefonu kapattım. Ama içimde kötü bir his var. 10dk sonra tekrar aradım müşteri hizmetlerini belge olarak istiyorum dedim kadın bana demesin mi ürünüzün garanti süresi 2 ay diye. Ben o sinirle telefonu müşteri hizmetlerinin suratına kapattım. Sipariş verdiğim ürünün özellikler kısmına baktım hemen orada da garanti süresi 2 ay olarak yazıyor. Ürünün distribütör garantisi sorgulattığımda ise 11-08-2023 tarihinde ürünün garantisi başlamıştır olarak yazmaktadır fakat ben 05-11-2023 tarihinde sipariş verdim 3 ay önceden garantisi başlamış ürünün ben bunun üzerine bir şok daha geçirdim. Bugün faturayı da kontrol ettiğimde faturada ki seri no ile ürünün üzerinde yazan seri no uyuşmamaktadır yani yarın bir gün bir şey olursa servise gönderirsem büyük ihtimalle üründe ki seri no ile faturada ki seri no uyuşmadığı için işleme almayacaklar. Hayatımda ilk defa internet üzerinden bir elektronik alışverişi yaptım ve başımdan böyle bir olay geçiyor işin içinden nasıl çıkacağım bilmiyorum. Hepsiburada'dan alışveriş yapacak arkadaşlar bir kez daha düşünsün derim.

Ne kadar saçma bir olay 2. el ürün mü satıyorlar? Kanunda bile en az 2 yıl olarak başlıyor garanti süresi.

"Garanti süresi malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve en az iki yıldır."
Eğer uğraşırım diyorsanız tüketici haklarına başvurun.

Çok uzun yazmışsın ama garantiyi sorgulayacağın kurum Hepsiburada değil, Zotac distribütörü. Ayrıca RTX 4060 Ti model bir kartın 2 ay gartantisinin kalması teknik olarak mümkün değil kart Mayıs 2023'te piyasaya çıktı ve tüm üreticiler minimum 24 ay garanti sunuyorlar.

Ne kadar saçma bir olay 2. el ürün mü satıyorlar? Çok saçma, kanunda bile en az 2 yıl olarak başlıyor garanti süresi.

"Garanti süresi malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve en az iki yıldır."

2. el ürün dahi satsa 6 ay önce piyasaya çıkmış bir kartın 2 ay garantisi kalamaz. Konu sahibi kendi kendi triplere girmiş yanlış kişiden bilgi almaya çalışarak.

Satıcı ile garantinin alakası bile yok 2 haftalık iade süresi dışında.

2. el ürün dahi satsa 6 ay önce piyasaya çıkmış bir kartın 2 ay garantisi kalamaz. Konu sahibi kendi kendi triplere girmiş yanlış kişiden bilgi almaya çalışarak.

Satıcı ile garantinin alakası bile yok 2 haftalık iade süresi dışında.

Fatura ki seri no ile üründe ki seri no neden uyuşmuyor onu da açıkla bakalım. Bu da ekran kartının garanti SS'leri.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-11-09-18-04-59-507_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2023-11-09-18-04-59-507_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_2023-11-09-18-05-36-574_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-11-09-18-05-36-574_com.android.chrome.jpg
    35,8 KB · Görüntüleme: 22
Satıcı hepsiburada yani anladığım kadarıyla böyle bir şey olmaması lazım. Ben onu 24 ü yanlışlıkla 2 yazmışlar sanıyordum. Ben de alırken satıcının hepsiburada olmasına özen gösteririm mümkünse. 2 ay önce falan 7700 işlemci aldım wraith prism soğutucu ile 8260 a satıyorlardı çok da uygundu ama bakmadım ben garantisine falan şimdi işkillendim. Sıfır kutu geldi ama açılmamış. Sizin ürün iade ürünü gibi miydi yoksa sıfır kapalı kutu muydu?

Fatura ki seri no ile üründe ki seri no neden uyuşmuyor onu da açıkla bakalım. Bu da ekran kartının garanti SS'leri.

Of akşam akşam sağlam güldüm. Sen o "HB" ile başlayan stok kodunu ürünün seri numarası mı sandın? Hepsiburada sitesinin ürüne koyduğu stok numarası ile ekran kartının seri kodunun ne alakası var? 😂

Geri
Yukarı