HepsiBurada'dan İthalatçı Garantili Cep Telefonu Alınır mı?

Bay Siyah

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilirsiniz telefonlar ithalatçı garantili olunca biraz daha ucuz oluyor Hepsiburada.com'dan telefon almak istiyorum bir çok soru var aklımda;
  1. İthalatçı garantisi güvenilir midir ?
  2. Yurt dışından gelen telefonlarda bir sorun yaşar mıyız ?
  3. Türkiye versiyonu ile farkı olur mu? vb. vb.
Daha önce böyle satın alanlar oldu mu ? sorun yaşadınız mı ? yaşadıysanız nelerdir ? sadece Hepsiburada.com'dan almayı düşüyorum.

Yakın zamanda Galaxy J5 pro aldık. Satıcı hepsiburada ithalatçı garantili. Şarj aleti farklı yanında çeviriciyle göndermişler. Bende şüpheliydim sorun olur mu diye ancak bir problem olmadı sadece şarj aleti farklıydı imei falanda kontrol ettim sorun yoktu.

1. Güvenilirdir. Asla herhangi bir markanın Türkiye resmi garantisi kadar olmasa da.
  2. Yaşamazsın. En azından ben yaşamadım. Direkt yurt dışından alınıp getirip sana verilmiyor zaten. O yüzden ithalatçı garantili.
  3. Türkiye versiyonu ile aynı olur hemen hemen. Zaten telefonu kurarken yaşamakta olduğun bölge o yüzden soruluyor. Alacağın markaya bağlı. Mesela Samsung Türkiye'ye Exynos işlemcili cihazlar yollarken, yurt dışında Snapdragon kullanıyor. Sıkıntı çıkmayacaktır yani.
Ben daha yeni n11 üzerinden aldım. Kaldı ki, hepsiburada daha güvenilir. Herhangi bir sıkıntı veya sorun da yaşamadım.

Ayrıca belirtmek istiyorum, telefonu hor kullanıyorsanız; sık sık bozulma veya çatlama durumları olacaksa tercih etmeyin ithalatçı garantili bir telefon.

Yakın zamanda Galaxy J5 pro aldık. Satıcı hepsiburada ithalatçı garantili. Şarj aleti farklı yanında çeviriciyle göndermişler. Bende şüpheliydim sorun olur mu diye ancak bir problem olmadı sadece şarj aleti farklıydı imei falanda kontrol ettim sorun yoktu.
Teşekkürler telefonun imeini kendi kimlik numaranın üzerine kaydedebiliyosun diye duydum
  1. Güvenilirdir. Asla herhangi bir markanın Türkiye resmi garantisi kadar olmasa da.
  2. Yaşamazsın. En azından ben yaşamadım. Direkt yurt dışından alınıp getirip sana verilmiyor zaten. O yüzden ithalatçı garantili.
  3. Türkiye versiyonu ile aynı olur hemen hemen. Zaten telefonu kurarken yaşamakta olduğun bölge o yüzden soruluyor. Alacağın markaya bağlı. Mesela Samsung Türkiye'ye Exynos işlemcili cihazlar yollarken, yurt dışında Snapdragon kullanıyor. Sıkıntı çıkmayacaktır yani.
Ben daha yeni n11 üzerinden aldım. Kaldı ki, hepsiburada daha güvenilir. Herhangi bir sıkıntı veya sorun da yaşamadım.

Ayrıca belirtmek istiyorum, telefonu hor kullanıyorsanız; sık sık bozulma veya çatlama durumları olacaksa tercih etmeyin ithalatçı garantili bir telefon.
Görüş ve önerinlerin için teşekkürler telefonu hor kullanmam Turkcell T50 yi ilk çıktığından beridir kullanıyorum sadece ekranda çizikler var o kadar telefonuma iyi bakarım yani anlamadığım şey hepsiburada.com garantisi altında olmuyor mu ? Yani telefonun fabrika çıkışlı hatalarında yardım etmeleri gerekir değil mi ?

Servise Min. işin düşecekse bir sakınca görmüyorum. Benimki de ithalatçı garantili ama şimdilik bir problemim olmadı kronik sorunuda pek yok çevirici kullanmakta zorlanmaz birde eğer telefon Çin(Oneplus,Xiaomi,Vivo vb.)'den geliyorsa Global Sürüm olmasına dikkat et.
Resmi İthalatçılar Zorunlu olarak BTK'dan İMEİ kaydı yaptırarak satıyorlar.

Servise Min. işin düşecekse bir sakınca görmüyorum. Benimki de ithalatçı garantili ama şimdilik bir problemim olmadı kronik sorunuda pek yok çevirici kullanmakta zorlanmaz birde eğer telefon Çin(Oneplus,Xiaomi,Vivo vb.)'den geliyorsa Global Sürüm olmasına dikkat et.
Resmi İthalatçılar Zorunlu olarak BTK'dan İMEİ kaydı yaptırarak satıyorlar.
Şuanda aklımda olan model Huawei mate 10 lite bir problem olacağını düşünmüyorum ?
Şuanda aklımda olan model Huawei mate 10 lite bir problem olacağını düşünmüyorum ?
Bir de hepsiburada.com dan alırken fixpack denilen koruma paketi var 180 tl ye onuda almayı düşünüyorum normal garanti kapsamı dışındaki sorunlara karşı koruma (ekran kırılması, sıvı, teknik sorunlar vb.) hepsi 1840 tl yapıyor normal Huawei Türkiye garantilisi 1860 tl

Sigorta işleri biraz sıkıntı çıkarabiliyor zamanında Cepkask diye bir kanser,tümör vardı tabi fixpack hakkında yorum yapamıyorum. Ama Dist. garantili de güncelleme konusunda avantajın olabilir menşei farkı da olabilir tabi ithalatçı da.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı