Hepsiburada'dan jelatini açılmış ürün iade edilebilir mi?

Oktay Topraklı

Hectopat
Daha fazla  
Hepsiburada'dan bir saat aldım ve ürün kutulaması berbat ve ürün jelatinleri sökülüp tekrar yapıştırılmış gibi duruyordu, yer yer soyulmalarını da fark edince iade etmek istedim. Fakat satıcıya gönderdiğimde üzerindeki jelatinleri söküp kutu içine yapıştırmış bahsettiğim soyulmaları da kullanılmış ürün diye reddetti. Kendi şikayetlerimle beni suçladı. Destek talebi oluşturdum ama Hepsiburada'ya güvenemiyorum satıcı ürünü tekrar kargoya vermiş bile. Nasıl bir yol izleyebiliriz @Hepsiburada

Son zamanlarda bu tarz hokkabazlıklar çok arttı, dikkatli olmak lazım en ufak açığınızda sizi ayakta soymak için binlerce insan sırada bekliyor. Arkadaşın dediği gibi video çekmediyeniz zor ispatlamanız ama benim de biraz saçma bir fikrim var eğer ürünü çok ellemediyseniz parmak izleri duruyordur önceki alıcının ve satıcının.

Ben n11'den aldığım ürünle yaşadığım sorunu ilk mağazaya soru cevap yada yorumlar kısmından herkese açık şekilde yazıyorum eğer çözemezsem müşteri temsilcisini arayıp durumu anlattığımda mağaza ile iletişime geçerek bir şekilde hasarlı ürünlerin değişimini ya da iadesini gerçekleştirdim. Hiçbir zaman video, delil, kanıt vs sunmadım.

Hatta 2x8 gb ram aldığım zaman ram'lerden birini kargo poşetini ram'lerden birini çıkartacak kadar delerek çalmışlar. Bu Kargoya verildikten sonra olmuş bir olay çünkü kuryenin elinde delik gelmiş. Babama kargo poşetini kontrol yaptırmadan teslim aldığına dair imza attırmış. Ben telefonda 2 parça olacağını içini açıp üzerinde markası modeli hızı vs bilgilerinin yazdığı yerlerini kontrol yap kuryenin önünde demiştim. Babam ram'lere bakınca bir parça olduğunu söylemiş. Kurye 2 tane çıkar içinden onun demiş. Babam ambalajından çıkarıp bir tane olduğunu göstermiş ve tutanak tutmuşlar. Ben çalınan ram'leri iade yapıp aynı mağazadan indirimle daha yüksek hızda olan 2x8 gb ram almıştım hem de daha ucuza. Mağaza ile telefon görüşmeleri yaparken bana bir tane olduğu ürünün eksik olduğu belliyken ambalajını neden açtığımı sorduğunda kurye görevlisi içinden iki tane çıkacağını iddia ettiği için babamın açarak gösterdiğini anlattım. O ürünü artık sıfır ürün olarak hiç kimseye gönderemeyeceğini sıfır ürünün ambalajı açıldığı için ikinci el muamelesi göreceğini söyledi. Ama bana hiçbir delilin yok gibi bir şey demedi. Yurtiçi kargoda İstanbul ile Afyon aktarma arasında olduğunun tespit edildiği olayın araştırıldığını söylemişti. Yazarak anlatması zor oluyor. Başımdan böyle bir olay geçmişti. Hırsızlıkta bile çözüm sundukları için alışverişlerimin %90'ı n11'den yapmışımdır. Birde alışveriş geçmişimden dolayı sürekli müşteri olduğum için küstürmek istemiyor olabilirler. :)

Eğer geldiğinde videoya çekerek açmadıysanız kanıtlayamacağınız bir sebepten dolayı şikayet edemezsiniz. Delil değil iddiada kalır dedikleriniz.

Birkaç basit fotoğraf çekmiştim maalesef. Ancak bahsettiğim soyulmalar kısa sürede oluşabilecek cinsten değiller. Ayrıca gönderirken olmayan bir çizik fotoğrafı koymuş satıcı. Artık kargoda mı oldu jelatini söktükleri gibi saat bana kalsın diye bilerek mi yapıldı bilmiyorum. Kutu içeriğinde eksikler vardı. Satıcı ile konuştum unutmuşuz adres gönderin gönderelim vs deyince tartışmaya dönmeden öyle mi tamam vs diye kapattım. Ne yapacağımı şaştım. Yasal hakkım var diye de çok önemsememiştim gönderirken, Hepsiburada'ya da güveniyordum. Ama sanırım çok daha dikkatli olmak gerekli, ne yapabilirim bilmiyorum 😔

Birkaç basit fotoğraf çekmiştim maalesef. Ancak bahsettiğim soyulmalar kısa sürede oluşabilecek cinsten değiller. Ayrıca gönderirken olmayan bir çizik fotoğrafı koymuş satıcı. Artık kargoda mı oldu jelatini söktükleri gibi saat bana kalsın diye bilerek mi yapıldı bilmiyorum. Kutu içeriğinde eksikler vardı. Satıcı ile konuştum unutmuşuz adres gönderin gönderelim vs deyince tartışmaya dönmeden öyle mi tamam vs diye kapattım. Ne yapacağımı şaştım. Yasal hakkım var diye de çok önemsememiştim gönderirken, Hepsiburada'ya da güveniyordum. Ama sanırım çok daha dikkatli olmak gerekli, ne yapabilirim bilmiyorum 😔
Bu tür sorunlar olabileceğinden Amazon'dan şaşmamak lazım. Umarım şikayetinizi kabul ederler.

Yeni konular

Geri
Yukarı