Hepsiburada'dan neden laptop alınmaz?

364485

Hectopat
Makaleler
13
Uzun zamandır bu konuyu açmayı düşünüyorudum ve sonunda açtım.
Arkadaşlar Hepsiburada'dan alınan laptopların çoğu iade ürünü.
Örnek vermek gerekirse:
Örnekler daha da çoğalır fakat buraya linklerini vermek istemiyorum.
Aynı şeyi arkadaşımda yaşadı Lenovo Legion 5(4800H+2060) 19 Mayıs tarihimde sipariş etti fakar fatura 10 Mayıs tarihinde kesilmiş.
Ayrıca ürünü iade etmeniz için ürünü açamamış olmanız lazım böyle saçma şey sizce olur mu?
Örnek vermem gerekirse Amazon TR iade politikasında şöyle bir madde var:

BAE50CEF-E7A1-4452-B995-6655A0F6B36C.jpeg

037E5E9D-B764-497A-AABD-DB2F303DBF57.jpeg

Ayrıca Amazon 30 gün koşulsuz iadesi var ve sıkıntı çıkarmıyor.
Fiyatların bazen çok uzuz olduğunu görmüşsünüzdür işte çoğu zaman iade ürünlerini satmak için bu stratejiyi kullanıyorlar.
Amazon'da ise işler böyle olmuyor eğer ürün bozuk ise direkt iade yapılıyor fakat kullanılan bir ürünü iade edecek iseniz iade olduktan sonra bu ürünü tekrar satmıyorlar, frimaya geri gönderiyorlar.
Bu yazım bu kadardı hoşça kalın, umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Amazon muhteşem bir detay. Rtx 3070 Ti aldım valla gözüm kapalı.

Ekran kartı vs. satın alımlarında (kendi kartımı hepsiburada'dan aldım ve sıfır idi) sorun çıkmıyor sanırım ama laptop konusunda neden böyle bir politikaları var anlam veremedim.
Ayrıca, Amazon her konuda daha iyi desem yalan olmaz. Amazon'dan çok az şikayetçi olan gördüm ama sorun yaşayıp da çözüme ulaşamayanı hiç görmedim.

Amazonla yaptığım görüşme sonudada kanıtlandı.
Eki Görüntüle 1135472
Haksız mıyım bilmiyorum düşünsenize ülkenin ekonomik durumu belli. Çok çalışmadan güzel bir laptop almak imkansız. Çalıştın, didindin o kadar para ödediğin ürün sana paketi açılmış halde geliyor. Halbuki bu parayı sen 0, jelatinini açmak için aldın. Birinin vazgeçtim beğenmedim deyip gönderdiği ürünü sana 0 gibi veriyorlar. Kabul edilemez bana göre. Geçenlerde bir konu açılmıştı iade konusuna bir kural getirilmeli diye katılıyorum. Buna bir çözüm bulmak gerek.

Amazon'da ürün hatalı/yanlış/bozuk gelirse müşteri hizmetlerine yazıyorum 5 dakika içinde paranızı iade edelim diyorlar.

Haksız mıyım bilmiyorum düşünsenize ülkenin ekonomik durumu belli. Çok çalışmadan güzel bir laptop almak imkansız. Çalıştın, didindin o kadar para ödediğin ürün sana paketi açılmış halde geliyor. Halbuki bu parayı sen 0, jelatinini açmak için aldın. Birinin vazgeçtim beğenmedim deyip gönderdiği ürünü sana 0 gibi veriyorlar. Kabul edilemez bana göre. Geçenlerde bir konu açılmıştı iade konusuna bir kural getirilmeli diye katılıyorum. Buna bir çözüm bulmak gerek.

Haklısınız ama şöyle bir şey de var bu cihazların kullanıldıkları için SSD zaten değiştiriliyor.
Değiştirilmese bile üründe herhangi bir kusur yok zaten, yani 0.
Zaten büyük ihtimal ile Amazon hiçbirini temizlemeden satmıyordur.
Ayrıca anlamanın bir yolu var Windows 10 kurduktan sonra CrystalDiskInfo indirin.
Burada SSD kaç kez kullanıldığı gösteriliyor( sağ tarafta)
Ayrıca kaç saat çalıştığıda gösteriliyor.
15 saaten fazla değil ise kullanabilirsin.

Uzun zamandır bu konuyu açmayı düşünüyorudum ve sonunda açtım.
Arkadaşlar Hepsiburada'dan alınan laptopların çoğu iade ürünü.
Örnek vermek gerekirse:
Örnekler daha da çoğalır fakat buraya linklerini vermek istemiyorum.
Aynı şeyi arkadaşımda yaşadı Lenovo Legion 5(4800H+2060) 19 Mayıs tarihimde sipariş etti fakar fatura 10 Mayıs tarihinde kesilmiş.
Ayrıca ürünü iade etmeniz için ürünü açamamış olmanız lazım böyle saçma şey sizce olur mu?
Örnek vermem gerekirse Amazon TR iade politikasında şöyle bir madde var:

Eki Görüntüle 1135446

Eki Görüntüle 1135448

Ayrıca Amazon 30 gün koşulsuz iadesi var ve sıkıntı çıkarmıyor.
Fiyatların bazen çok uzuz olduğunu görmüşsünüzdür işte çoğu zaman iade ürünlerini satmak için bu stratejiyi kullanıyorlar.
Amazon'da ise işler böyle olmuyor eğer ürün bozuk ise direkt iade yapılıyor fakat kullanılan bir ürünü iade edecek iseniz iade olduktan sonra bu ürünü tekrar satmıyorlar, frimaya geri gönderiyorlar.
Bu yazım bu kadardı hoşça kalın, umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Bu gidişle sonsuza kadar laptop alamaycağım. :/

Geri
Yukarı