Vatan Mağazasından Alınan Ürünün İadesi

apostrophe

Hectopat
Daha fazla  
Bundan 11 gün önce vatan bilgisayar mağazasından Acer Predator Helios 300 aldım. Bu üründe çoğu gaming bookda yaşanan ani donma sorunu var. Ben bu ürünü iade etmek istiyorum para iadesi ya da hediye çeki olarak masaüstü bir PC toplayacağım notebook yerine. İade etme hakkım var mıdır? Bazıları sadece internetten alınca 15 gün içinde iade hakkımın olduğunu söyledi. Mağazadan alınan ürünü iade etmek için yetkili servisin incelemesi gerekirmiş. Fakat hiç zamanım yok tasarım öğrencisiyim program kullanmam gerekiyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef internetten alınan ürünler iade oluyor fakat ben mağazadan aldığım bazı ürünleri direk iade etmişliğim var.Şubeye gidip konuşmalısın tüketici mahkemesi falan uzun iş gerek yok

Az önce gidip iade etmek istediğimi söyledim. Yetkili servise incelemek için yolladılar. Gönderdikleri servisin telefon numarasını aldım. Pazartesi günü ellerine ulaşınca arayıp maillerini isteyeceğim ve detaylı bir hasar raporu göndereceğim paramın iade edilmesi için. Mail atmak etkili olur mu sizce gönderilen servise?

Ürün ayıplı değilse iade çeki verebilirler diye düşünüyorum. Kutu içeriği vs. tam olarak götürün, memnun kalmadığınızı, iade edip başka bir ürün almak istediğinizi söyleyin. Vatan bu tarz durumlarda tüketici memnuniyetine önem vererek iade alabiliyor.

Dizüstü bilgisayar değil ama modem alıp, performansından memnun kalmadığım için 1 hafta içinde iade etmişliğim var.

Ürün ayıplı değilse iade çeki verebilirler diye düşünüyorum. Kutu içeriği vs. tam olarak götürün, memnun kalmadığınızı, iade edip başka bir ürün almak istediğinizi söyleyin. Vatan bu tarz durumlarda tüketici memnuniyetine önem vererek iade alabiliyor.

Dizüstü bilgisayar değil ama modem alıp, performansından memnun kalmadığım için 1 hafta içinde iade etmişliğim var.
Malesef öyle bir şey yapmadıılar. Mağaza müdürü gıcığın önde gideniydi zaten bilmiş bilmiş konuşup durdu benimle ayar etti beni. Servise yolladılar cihazı incelenecek. Zaten fazla sorunu vardı ışık sızması da vardı. Şuan her şey Acer’e bağlı. Bakalım ne sonuç çıkacak. Ben, Pazartesi günü Aceri arayıp konuşacağım bu konuyla ilgili ayrıyetten ben de anlatacağım sorunları.

Vatan bilgisayara hiç bir şey iade etmedim fakat Media Markt'ta telefon,tv askı aparatı ve laptop iadesi yapmıştım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı