Hepsiburada'nın kargo rezilliği ve umursamazlığı

Ben de Samsung 970 EVO NVMe 500 GB aldığımda dış kutuyu aynı şekilde daha büyük koymuşlar. Ancak kargoda dış kutunun yarısı tamamen ezilmişti. Aras Kargo ile gelmişti. Ben de kargocunun gözü önünde kargoyu açtım. Ürünün kendi kutusu hafif yamulmuştu. Kutu içerisine de baktım ve ürünün kendi kutusundan çıkan plastik kutusunda herhangi bir hasar yoktu diye teslim aldım.

Teslim alırken ilk dikkat etmeniz gereken kutu olsun. Kutu hasarlıysa teslim almayın, tutanak tutturup değişim veya iade isteyebilirsin. Kargoyu bırakıp kaçarsa aracının plakasını alın ve şikayette bulunun.

Tutanak tutulmamış olsa dahi online alışverişlerde hiçbir sebep sunmadan 14 gün içinde iade hakkınız var. Ayrıca ilk 6 ay boyunca ürün çalışmazsa (veya herhangi bir arızası mevcutsa) satıcıyla iletişime geçin, iade almazsa tüketici hakem heyetine online başvurun. Paşa paşa iade almak zorunda kalırlar. Bu açıdan da kafanız rahat olsun.

Merhaba;
Arkadaşlar Hepsiburada sitesinden aldığım satıcısı Hepsiburada olan PSU ve işlemcinin kargo paketleme rezaleti ile ilgili yaşadıklarımı, (kargo şirketi de Hepsiburada'nın kendi şirketi) başkası yaşaması diye yazıyorum.
Almış olduğum Ryzen 5 3600 işlemciyi, kendisinin iki katı bir kutuya koyup hiçbir dolgu malzemesi koymadan göndermişler.
Kutu sağa sola çarpa çarpa ezik büzük olmuş.
Hemen yorumlara yazdım ama yorumumu koymadılar.
Arkasından PSU aldım ( kaşınmışım, yani ilkinde akıllanmam gerekirdi ama iyi niyet işte..) yorumunda paketleme sorunu yazdığım için dikkat ederler sandım.
Yanılmışım, PSU yine aynı şekilde kendisinin iki katı bir kutuya konmuş ve ilkinden daha beter bir ezilmeyle birlikte PSU'nun sarılı olduğu koruma torbasının bütün.
Baloncukları patlamış halde geldi. Düşünün yolda paket ne muamele görmüş.
Resimleri ile birlikte tekrar yorumlara yazdım ama o yorumu da koymadılar.
Üyelik iptali için başvuru yaptım, telefonla aradılar ve telefonda 45 dk. Bekledikten sonra kimseyle görüşemeyince kapattım.
Aşağıda son aldığım PSU'nun fotoları da var. Dikkat edin, diliniz yanmasın.

Eki Görüntüle 625605

Eki Görüntüle 625606

Eki Görüntüle 625607

Eki Görüntüle 625608

Geçmiş olsun öncelikle. Ürünlerde herhangi bir arıza var mı onu kontrol ediniz. Eğer baktınız ürünlerde problem var, Hepsiburada firmasına iade edeceğinizi söyleyin cayma hakkından yararlanmak istediğinden. Bu süreyi geçirmeden iade etmenizi öneririm eğer içiniz rahat değilse.

Hepsiburada'dan "Efsane" Cuma rezaletinden sonra yaşanan kargo sıkıntıları ve gönderilmeyen ürünler nedeniyle soğumaya başlamıştım, artık bu fotoğrafı gördükten sonra daha da soğudum.

Yeni konular

Geri
Yukarı