Hepsiburada'nın kargo rezilliği ve umursamazlığı

Bu hafta içerisinde benim de HepsiJet'e karşı tutumum çok sert bir şekilde değişebilir. Hepsiburada'dan genellikle satıcısı Hepsiburada olmayan ürünler aldım ve gayet güzel bir şekilde zamanında veya zamanından erken elime ulaştı. Ancak bugün teslim edilmesi gereken satıcısı ve kargo şirketi Hepsiburada olan siparişim daha dağıtım merkezine doğru yola çıkmamış. Kargo takipte de sadece " Hb Depo Transfer Merkezi - Kargoya Verildi " yazıyor.
Bu hafta içerisinde getirirlerse bana göre problem yok ancak bunun dışında iadeye düşme, 2-3 hafta sonra getirme gibi olay olursa tavrım sert olacak.

Merhaba;
Arkadaşlar Hepsiburada sitesinden aldığım satıcısı Hepsiburada olan PSU ve işlemcinin kargo paketleme rezaleti ile ilgili yaşadıklarımı, (kargo şirketi de hepsiburadanın kendi şirketi) başkası yaşaması diye yazıyorum.
Almış olduğum Ryzen 5 3600 işlemciyi, kendisinin iki katı bir kutuya koyup hiçbir dolgu malzemesi koymadan göndermişler.
Kutu sağa sola çarpa çarpa ezik büzük olmuş.
Hemen yorumlara yazdım ama yorumumu koymadılar.
Arkasından PSU aldım ( kaşınmışım, yani ilkinde akıllanmam gerekirdi ama iyi niyet işte...) yorumunda paketleme sorunu yazdığım için dikkat ederler sandım.
Yanılmışım, PSU yine aynı şekilde kendisinin iki katı bir kutuya konmuş ve ilkinden daha beter bir ezilmeyle birlikte PSU'nun sarılı olduğu koruma torbasının bütün.
Baloncukları patlamış halde geldi. Düşünün yolda paket ne muamele görmüş.
Resimleri ile birlikte tekrar yorumlara yazdım ama o yorumu da koymadılar.
Üyelik iptali için başvuru yaptım, telefonla aradılar ve telefonda 45 dk. Bekledikten sonra kimseyle görüşemeyince kapattım.
Aşağıda son aldığım PSU'nun fotoları da var. Dikkat edin, diliniz yanmasın.

Eki Görüntüle 625605

Eki Görüntüle 625606

Eki Görüntüle 625607

Eki Görüntüle 625608
Sen kargonun kötü olanına denk gelmişsin arkadaşım. Ben yıllardır Hepsiburada kullanıyorum. Onlarca değerli ve pahalı, kırılabilir olan ürün sipariş ettim. Farklı farklı ucuz ürünler de aldığım oldu. Hiçbirinde ama hiçbirinde paketlemede sıkıntı yaşamadım. Bu gibi durumlarda suç kargo firmasında aranmalı. Hemen karalama yapmayın. O büyük kutulara bazen kargo şirketleri koyuyor ürünü. Ondan sonra büyük koli diye şirketlerden fazla para alıyorlar.

Ürüne zarar gelmediği müddetçe kutudaki zararlar gayet doğal değil mi? Zaten kutuların amacı ürüne zarar gelmesin diye. Bence çok abartıyorsunuz.

Sen kargonun kötü olanına denk gelmişsin arkadaşım. Ben yıllardır Hepsiburada kullanıyorum. Onlarca değerli ve pahalı, kırılabilir olan ürün sipariş ettim. Farklı farklı ucuz ürünler de aldığım oldu. Hiçbirinde ama hiçbirinde paketlemede sıkıntı yaşamadım. Bu gibi durumlarda suç kargo firmasında aranmalı. Hemen karalama yapmayın. O büyük kutulara bazen kargo şirketleri koyuyor ürünü. Ondan sonra büyük koli diye şirketlerden fazla para alıyorlar.
Kargo firması firmanın kendi şirketi. Yetkilisi ile görüştüm o da olmaması gereken bir durummuş telafi edelim, 60 TL'lik hediye çeki verelim dediler. Ben kabul etmedim. Benim anlamadığım herkes şirketin tarafında, sen haklısın olmaması gereken bir durum, firma onca para verdiğim malı koruyamamış demedi ya, firma yetkilisi söyledi bunu ama, çok enteresan değil mi? Herkes şirketten çok şirketçi olmuş.
Ürüne zarar gelmediği müddetçe kutudaki zararlar gayet doğal değil mi? Zaten kutuların amacı ürüne zarar gelmesin diye. Bence çok abartıyorsunuz.
Yetkilisi ile görüştüm o da olmaması gereken bir durummuş telafi edelim, 60 TL'lik hediye çeki verelim dediler. Ben kabul etmedim. Benim anlamadığım herkes şirketin tarafında, sen haklısın olmaması gereken bir durum, firma onca para verdiğim malı koruyamamış demedi ya, firma yetkilisi söyledi bunu ama, çok enteresan değil mi? Herkes şirketten çok şirketçi olmuş.
Oraya buraya çarpa çarpa gelmiş beş yıl garantili bir PSU ne zaman bozulur hiç belli olmaz sarsılmaması gereken bir malzeme.
Valla hocam zaten dedikleri saçma kargocu ürünü verip hemen kaçma derdinde. Ayrıca dıştan hasar gözükmeyip içten hasar görmüş olabilir. PSU nasıl çalıştıracaksın kargocunun yanında saçma sapan işler. Ben kitap dışında pek problem yaşamadım. Yıllardır kitap paketlemesini düzeltmediler. Geçen aldığım kitap çok zarar görerek gelmiş pişman oldum.
Ben kitaplarımı yayıncının kendi sitesinden alıyorum. Zaten çok kitap satılmıyor, bir de kazancı bölünmesin diye.

Son düzenleme:
Şöyle bir güncelleme bırakayım. Dün HepsiJet'i aradığımda bugün tarafıma teslim edileceği söylendi ancak kargo takipte yine sıfır hareket. Şimdi Hepsiburada'ya Whatsapp üzerinden ulaştım ve en geç 01.08.20 tarihine kadar tarafıma teslim edileceğini söyledi. Ayrıca başka kargo firmasına aktarımın yapılamayacağını söyledi.
Sonuç olarak oyalandığımı düşünüyorum. 1-2 güne de kargo takipte hareketlilik olmazsa şikayetvar'da bir şikayetçi de ben olacağım. Bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı