HepsiJet gelmeyen kargo

MarshWR

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci / Yazılımcı
Hepsiburada üzerinden 15 Haziran günü verdiğim monitör siparişim 17 Haziran'da HepsiJet kargoya verildi. Dağıtım merkezine 18 Haziran tarihinde gelen kargom o tarihten beri bana hiçbir şekilde ulaştırılmaya çalışılmadı. Müşteri hizmetlerini arıyorum karşımda bir muhatap yok robot konuşuyor. WhatsApp'tan yazıyorum yine chatbot ile karşılaşıyorum. Hepsiburada'yı arıyorum yaptıkları tek şey kayıt oluşturmak, fakat 3 gündür oluşan kaydımdan ses Seda yok. Dün WhatsApp'tan sonunda canlı desteğe ulaşabildim, onlarda aynı şeyi yaptılar, "yoğunluk var, gecikme var, durumunuzu ilgili birime ilettim.". Aynı gün kargo dedikleri bu olması gerek. Şikayetvar'a günde 10-20 şikayet geliyor benim durumumla aynı ya da benzer.
Yasal haklarımı kullanmak istiyorum fakat kullananların herhangi bir sonuç aldığını görmedim doğru düzgün. Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar? Aldığım şey hiçe sayılacak bir şey değil, pahalı bir monitör ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere. Monitörümün bir şekilde elime ulaşması yahut para iademin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bana bu konuda yardımcı olursanız minnettar olurum, teşekkürler.

1592987123717.png

Kargo sistemleri kesinlikle bölgelere göre hizmet kalitesinde fark ediyor. Benim bulunduğum bölgeye (İzmir/Konak) geçen hafta akşam 10 gibi aldığım ürün sonraki günün öğleninde (14-15 saat sonra) ulaştırıldı HepsiJet ile. Umarım sorunun kısa sürede çözülür, Cuma gününe kadar bekle istersen. Sonrasında başvurunu yap, tüketici davalarının çoğu tüketici lehine sonuçlanıyor.

Bana da bi' kere 3 haftada getirmişlerdi, geçen sefer aldığımda ise 1 günde geldi. Bekleyin hocam yapcak bir şey yok.

Kargo sistemleri kesinlikle bölgelere göre hizmet kalitesinde fark ediyor. Benim bulunduğum bölgeye (İzmir/Konak) geçen hafta akşam 10 gibi aldığım ürün sonraki günün öğleninde (14-15 saat sonra) ulaştırıldı HepsiJet ile. Umarım sorunun kısa sürede çözülür, Cuma gününe kadar bekle istersen. Sonrasında başvurunu yap, tüketici davalarının çoğu tüketici lehine sonuçlanıyor.

Öyle yapmayı düşünüyorum hocam. Dediğiniz gibi bölgeden bölgeye ya da paketi alan kuryeyle alakalı olabilir. Çünkü bundan önce bir kargom daha HepsiJet ile geldi, o kurye direkt olarak getirdi. O kuryenin numarasına ulaştığımda birkaç gün önce paketleri arasında öyle bir kargo olmadığını, onun da herhangi bir bilgi sağlayıp yardımcı olamayacağını söyledi. Gerçekten çok garip bir durum. Kargomun ve diğer mağdur arkadaşların kargolarının çalındığını düşünmmüyor değilim.
Bana da bi' kere 3 haftada getirmişlerdi, geçen sefer aldığımda ise 1 günde geldi. Bekleyin hocam yapcak bir şey yok.

Biz bekleriz beklemesine hocam ama, sonuçta mağduriyet var ortada ben bunu Aras Kargo ile PTT Kargo ile alsam şimdiye çoktan getirmiş olacaklardı. Aynı gün kargo diyorlar, şu hale bakın.

Çalınma durumu olacağını sanmıyorum, sonuçta takipliler ve zimmetli olarak veriliyor bu ürünler kuryelere. Çok büyük ihtimalle rezil bir kargoculuk hizmeti sorunu vardır, en kötü ihtimalde kaybolmuş olabilir ama bu ihtimal daha az. Bir de eğer aramadıysan şu numarayı arayıp soruşturabilirsin, birine ulaşabilirsen takip başlatabilirsin: 0850 558 0 333

Biz bekleriz beklemesine hocam ama, sonuçta mağduriyet var ortada ben bunu Aras Kargo ile PTT Kargo ile alsam şimdiye çoktan getirmiş olacaklardı.

PTT'den 19 haziranda kuryenin listesine eklenen kargo bugün dağıtıma çıktı @Yararsız Üye'ün dediği gibi bölgenizde yoğunluk varsa dağıtıma zor çıkıyor acilse gidip alın kargonuzu.

Çalınma durumu olacağını sanmıyorum, sonuçta takipliler ve zimmetli olarak veriliyor bu ürünler kuryelere. Çok büyük ihtimalle rezil bir kargoculuk hizmeti sorunu vardır, en kötü ihtimalde kaybolmuş olabilir ama bu ihtimal daha az. Bir de eğer aramadıysan şu numarayı arayıp soruşturabilirsin, birine ulaşabilirsen takip başlatabilirsin: 0850 558 0 333.

Dediğim gibi ulaşmadığım yer kalmadı, verdiğin numarada pandemi yüzünden müşteri temsilsici ile görüşemiyormuşuz. Sadece robot var o da kargo takip amacıyla tasarlanmış sadece. WhatsApp canlı destek hattı da aynı şekilde ayda yılda bir müşteri temsilsici geliyor o da kayıt oluşturmaktan başka bir şey yapamıyor.

Geri
Yukarı