Her an testis torsiyonu yaşama korkusu

Fonksiyonlar

Hectopat
Makaleler
1
Sürekli testis torsiyonu yaşamaktan korkuyorum. Arada bir testislerimin kenarlarına bastırarak torsiyon olduysa hemen düzelmesi için çaba harcıyorum. Bu sabah testisime ani bir acı girdi hemen baktım ve hiçbir şey göremedim fakat şu an bile bir anda başlayacakmış gibi hissediyorum. Kendimi çok savunmasız hissediyorum. Yukarılardan bir güç istediği zaman testislerimi döndürebiliyor ve bu çok kötü bir his.

Testis torsiyonun ne olduğunu bilmeyenler için kısaca: Testislerden birisinin damarının etrafında yatay şekilde 90-180-360-720 derece dönmesi duru mudur ve genelde 6 saat içinde ameliyata alınmazsa testis kaybıyla sonuçlanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durduk yere böyle bir şey yaşama ihtimalin çok düşük. O yüzden kafaya takma. eskiden olduğu gibi hayatına devam et.

Bence bu durumu düşünmemek veya kafaya takmamak en doğru çözüme ulaştırabilir veya bir destek almak. Biliyorum etkisi belki de hala üzerindedir fakat bu konularda destek alınması tarafındayım. Destek alınmayacaksa hobi, yürüyüş, spor yaparak yani en azından bir nebze bunları unutturabilecek, kendini iyi hissedebileceğin şeylere yoğunlaşabilirsin.

Bu senenin başında testislerden ameliyat olmuştum onun etkisindeyim diye düşünüyorum.
Kesinlikle onun etkisindesindir. Kursursuz olmayan şey güvensiz hissettirir. Ama yüksek ihtimal hiç bir sorun yoktur rahat ol. Kafaya takarak olacak sorunu engelliyemessin ki bir sorun olmuyacağından emin ol. Yinede emin olmak için doktora görünebilirsin.

Sürekli testis torsiyonu yaşamaktan korkuyorum. Arada bir testislerimin kenarlarına bastırarak torsiyon olduysa hemen düzelmesi için çaba harcıyorum. Bu sabah testisime ani bir acı girdi hemen baktım ve hiçbir şey göremedim fakat şu an bile bir anda başlayacakmış gibi hissediyorum. Kendimi çok savunmasız hissediyorum. Yukarılardan bir güç istediği zaman testislerimi döndürebiliyor ve bu çok kötü bir his.

Testis torsiyonun ne olduğunu bilmeyenler için kısaca: Testislerden birisinin damarının etrafında yatay şekilde 90-180-360-720 derece dönmesi duru mudur ve genelde 6 saat içinde ameliyata alınmazsa testis kaybıyla sonuçlanıyor.
Yukarılardan bir güç derken ? Orayı anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı