Her Anakarta Her PSU Takılabilir mi?

Arda Gümüş

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anakart PSU uyumluluğu diye bir şey var mıdır? Veya ben istediğim PSU'yu istediğim anakarta takabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim düşüncem yoktur herhalde, çünkü sadece 24 pin soket anakarta takılıyor. Geriye kalan 8, 6 veya 6+2 ve sata molex kablolar , işlemci ekran kartı gibi bileşenlere takılıyor.

Çok eski nesil bir güç kaynağını yeni nesil bir anakarta takmaya çalışmadığın sürece büyük oranda sorun yaşamazsın. Uyumsuzluk dediğimiz şey aslında; çoğu zaman güç bağlantısının - pin sayısının yetersiz kalmasından ibaret.

Yani PSU alırken hangi bağlantı türünden kaç adet sunduğuna, ilgili kanallardan kaç W güç satlayabildiğine bakman yeterlidir. HDD - Fan ve diğer aygıtlardaki güç kablosu uyumsuzlukları basit çeviriciler ile halloluyor çoğu zaman.

Çok eski nesil bir güç kaynağını yeni nesil bir anakarta takmaya çalışmadığın sürece büyük oranda sorun yaşamazsın. Uyumsuzluk dediğimiz şey aslında; çoğu zaman güç bağlantısının - pin sayısının yetersiz kalmasından ibaret.

Yani PSU alırken hangi bağlantı türünden kaç adet sunduğuna, ilgili kanallardan kaç W güç satlayabildiğine bakman yeterlidir. HDD - Fan ve diğer aygıtlardaki güç kablosu uyumsuzlukları basit çeviriciler ile halloluyor çoğu zaman.
Çok eski bir konu ama şuan yardımınıza ihtiyacım var bu konu ile ilgili https://www.technopat.net/sosyal/ko...rtima-ve-ekran-kartima-yetmeme-durumu.604138/

URL'de sıkıntı var sanırım, rica etsem tekrar gönderebilir misin?
Konuyu henüz kabul etmemişler sanırım. Ne zamana açarlar fikrim yok. Benimle irtibatta kalırmısın lütfen ?
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var . Anakart kısmında cpu power bağlantısından bahsediyorum.
Şuan elimde Aerocool GT Black Edition 500W, 2x USB 2.0, 12cm Arka Fanlı, Fiyatı bu kasa ve psu mevcut.
Sistemi upgrade ettim ve elimde şunlar bulunmakta :
1-https://www.hepsiburada.com/msi-b450m-pro-m2-amd-b450-am4-ddr4-3466mhz-oc-soket-am4-matx-anakart-p-HBV00000DB0DN
2-https://www.hepsiburada.com/msi-amd-radeon-rx580-armor-8g-8gb-256-bit-gddr5-dx-12-ekran-karti-p-HBV00000ANKFH
Ben pek anlayamadım yardım edebilirseniz memnun olurum.
NOT:Yeni psu almadan sorunumu halletmek istiyorum , molex vs. kullanmama gerek kalmadan pin sayısı karşılanıyorsa açıklamanız yeterli olacaktır eğer yetmiyor ise molex mi almalıyım (molex'in türleri varsa türü ile birlikte) ? Bu iki yolda işe yaramayacaksa(inşAllah gerek kalmaz) yeni ve uygun psu önerilerinizi beklemek durumundayım.
Anakart kısmındaki sorunumun anakart üstündeki cpu power olduğunu öğrendim. Bahsettiğim girişe yeterli pin yoksa ne yapmalıyım ?

Son düzenleme:

.

Ben bu parçalara uyumlu RAM ve anakart arıyorum? Konunun üstünden 2 yıl geçmiş ama işim acil. Teşekkürler.

Herhangi bir şeyi yanlış alıyorsam düzeltirseniz sevinirim.
Bu arada GTA 5, PUBG, CS:GO, ve daha birçok oyunu akıcı oynamak istiyorum. İsterseniz PC'de önerebilirsiniz.

Geri
Yukarı