Rehber Her bütçeye göre mouse önerisi

nokaEXE

Hectopat

Bu bütçede en kaliteli modeller bunlar. Gidip boşuna G102, G203 gibi modellere para vermeyin.

Çok hafif bir mouse ve sensörü de gayet iyi. Kaliteli bir mouse kesinlikle öneririm.

Sensörü dünyanın en iyi sensörü ve özellikle palm tutuşa sahip olanlara öneririm. Kaliteli bir mouse

Palm tutanlar için M4, Claw tutanlar için ise M42 öneririm. Xtrfy mouse modelleri gayet kaliteli.

Şekil olarak diğer modellere göre çok daha farklı. Ağırlığı 56gr kullandığı Switch Kailh GM 8.0, 3389 sensör ve PTFE skatezlere sahip. Çok sağlam özellikleri var. Önerebileceğim modellerdendir.

Üç adet kablosuz önermek istiyorum.

600 TL bütçede alınabilecek bir mouse. Hafif bir mouse, sensörü iyi, PTFE skatezleri mevcut.

70gr hafifliği var ve 3335 sensöre sahip. Bu bütçede alınabilecek kablosuz modellerden biri.

Bu model eskidi yine de önermek istiyorum çünkü kaliteli bir model bu yüzden öneriyorum. Şahsen 2 yıl kullandım ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Pille çalışıyor ve Duracell pil kullandım 2-3 ay götürüyor bir tane pil. 99 gr bir ağırlığı var bir tık o sıkıntı. Hafif sevenlere önermem tabii ki.

Benim için ve birçok kişi için dünyanın en iyi kablolu mouse modeli.

70gr hafifliği var, sensörü iyi, skatezler iyi, Switch'ler çok iyi, kablosu iyi sanki yokmuş gibi. Tam anlamıyla claw tutuşa sahip olanlar için üretilmiş desem yeridir.

74gr ağırlığı var. Sensör olarak dünyanın en iyi sensörüne sahip. Skatezler PTFE skatezler. 70 saat pil ömrü mevcut. Hem kablo hem dock ile şarj edebiliyorsunuz.
Switch'ler Razer'ın optik Switch'leri. Fiyat olarak zamanında çok daha uygundu ancak bu bütçede yine seçeneklerden bir tanesi.

Şu an aktif olarak dünyanın en iyi kablosuz mouse modelleri arasında ilk 3'te diyebiliriz. Çoğu kişi için en iyisi hatta.
Omron Switch'ler kullanılıyor daha iyi Switch kullanılabilirmiş ancak tercih etmemişler. 63gr ağırlığı mevcut. Skatezler PTFE ancak yavaş olduğunu söyleyebilirim.
Shape olarak dünyanın en mükemmel şekline sahip. Claw, Palm, Fingertip her tutuşa uyuyor resmen.

Glorious'un kaliteli modelleri. Tutuş şeklinize göre seçim sizin. İkisinin de 69gr ağırlığı mevcut, sensörleri iyi. Özellikle delikli yapıda sevenler için alınabilecek modeller.

Şuna bir bakın arkadaşlar tuğla bu resmen. Uzun uzun yazmaya gerek yok kötü bir mouse. Bedava verseler kullanmam. Zamanında çekilişten kazanmıştım denemeden sattım. Kullanılmaz.

Ağır bir mouse. Ağır mouse sevenler mevcut ancak yine de alınmaz. Kaliteli değil. Hele bu fiyatlara hiç alınmaz.

Ek olarak bunlar alınmaz dememin en baş sebebi aynı fiyatlara daha iyilerinin alınabiliyor olmasıdır. Artık eskide kaldılar yani bu çok açık kesinlikle alınmazlar.

Son düzenleme:
Logitech G203'ü 150 TL'ye almıştım. Bence o fiyat ederdi.

Ağır bir mouse. Ağır mouse sevenler mevcut ancak yine de alınmaz. Kaliteli değil. Hele bu fiyatlara hiç alınmaz.
Katılmıyorum.
Ağırlığı ayarlanabiliyor farenin ve neresini kalitesiz buldunuz anlayamadım.

Katılmıyorum.
Ağırlığı ayarlanabiliyor farenin ve neresini kalitesiz buldunuz anlayamadım.

Yan tarafları aşınıyor. Fiyat olarak pahalı, bu fiyata daha iyileri mevcut. Bu yüzden çok net alınmaz.

G502 ye alınmaz diyen bir rehber... Ziyadesiyle beyhude.

Alınmaz çünkü fiyatına bir bakın hocam. Ek olarak günümüzde ağır mouse kullanımı neredeyse azaldı. Bu fiyata bakın, modele bakın ve bu fiyata neler alınabilir onlara bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

G502 "tugla" olmasi disinda neden kötü? Sakin almayin derken tek sebebi bu olamaz diye düsünüyorum.

Tuğla olması başlıca yeter diye düşünüyorum. Onun dışında da şekil olarak kötü buluyorum. Kötü çünkü hem fiyatına bakın hem o fiyata neler alınabilir ona bakın. Gidip G502 alınır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı