Her Bütçeye Uygun Telefon Tavsiyeleri

Technopat General Mobile önermeme timi işbaşında :) 1000 Tl bütçen varsa alınacak en iyi telefon Gm 6'dır. Ne derlerse desinler.
Neye dayanarak söyleniyor ? Ses deneyimi ? Ekran deneyimi ? Kamera ?
Ses deneyiminde IDOL 4 rakipsiz. Ciddi rakipsiz. Bizzat kullandım. K5 Note ile karşılaştırdım. MaxxAudio Dolby Atmos'un üstesinden geldi sanırım.
P9 lite 2017 ile karşılaştırdım, ezici üstünlük sağladı. Kamera olarak GM5P ile karşılaştırdım, düşük ışıkta daha iyi. Hem ön hem arka olarak. Gündüz denemedim. Deneyince yazarım. Aynı şey P9 lite 2017 için de geçerli. P9 lite 2017 daha keskin, ama renkler çarpıtılmış. Renkler çok sarı. IDOL 4 daha doğru renk veriyor. Ekran deneyimi olarak zaten 1000TL altında bence SAmoled ile LTPS rakipsiz. SAmoled zaten daha iyi bir Amoled, LTPS ile IPS'ten iyi. Düşük sıcaklık değeri IPS gibi. Göz yormuyor, yansıma yapmıyor.
V20'nin kamera sorunu var o riski alamam, HTC 10 fiyatları sabitlenemediği için onu da eklemiyorum. Piyasası sabit olan cihazları ekliyorum hep. Max 2 bence kadın telefonu veya çanta taşıyan erkek telefonu özel bir cihaz zaten ama hardware olarak fiyatına göre çok çok iyi.
Ekran çok iyi. Donanım o fiyata gayet iyi. Ama OLED değil galiba. 5300mAh biraz boşa gidiyor gibi. 6.44 inç sinema gibi isteyenlere özel. Şahsen ben 5.2 seviyorum. Hem ergonomik hem de zevkli. LG ücretsiz değişim yapabiliyor, ama çok niteliksiz işçiler. Kör gibiler. Ghost screeni göremiyorlar diyorlar. Ama V20 güzel bence. Genel cihaz şu andaki cihazlarla hala yarışabilir, kamerası kazanabilir de. 2000 civarı seyrediyor şu anda HTC 10. 2000 yazabilirsiniz şimdilik.
İthalatçı garanti ile sorun yaşayan var mı ? Telefon değişimi falan yapılıyor mu eğer hasar büyük ise ? Bunlar kimdir, garanti olarak kime veririz telefonu Genpa, KVK gibi yerlere mi ?
Evo garanti iyi sanırım. Adamın biri aylar önce aldığı cihazını değiştirmiş. Xiaomi cihazda LG Panel sonucu galiba. Delta yetersiz. Para ile KVK gibi distribütörlerden yaptırabilir, ya da ithalatçı yolunda gerilim dolu bir serüvene çıkabilirsiniz.

Resmi garantiler bile iyi olmadığı için sorun olmaz, daha az para verip alıyorsun o parayı da tamir parası olarak bekletirsin.

P9 lite 2017 ile denedim. Gündüz çekiminde yine benzer şeyler oldu. P9 lite 2017 daha keskin, ama renkler aşırı sarı. Gerçek değiller. S7 mini 2017 kadar gördüm...

LG Q6 ve Nokia 6 çok ilgi çekici buluyorum. Nokia 6 da eklenebilir listeye. Tek sorun o fiyatta SD430 kullanılması sanırım.
LG G5 SE ise o fiyatı hak edecektir. LG G5 ile birebir kamerası diye biliyorum. Ama Türkiye garantili alınması çok daha doğru olacaktır.
Mi 5X ise Mi 6`nın SD625 olanı gibi bir şey. Daha az RAM, daha az performans, ama aynı çizgiler taşınıyor.
J7 Max hakkında yorum yapamam. J7 2017 çok hoş ama. Onu belirtmek lazım.
Kampanyada elimdeki ekranı kırık Samsung Galaxy E7 modelinin değerine baktım. 160TL ediyor şu günde. Eğer kırık olmasaydı 408TL edecekti. Çok iyi bir kampanya olmuş.

Son düzenleme:
Nokia 6 eklemiştim diye hatırlıyorum, Q6 güzel ama arkası plastik sırf o yüzden almaktan vazgeçtim çünkü kılıf kullanmıyorum ve o arkasının plastiği de bildiğiniz leğen plastiği gibi bir şey ve çok itici. G5 SE dediğiniz gibi başarılı bir model, Mi5X’in ise fiyatı şuan pahalı sanırım şuanlık sadece tek bir firma getiriyor ve getiren rakip olmadığı için pahalı satıyor, J7 serisi fiyatına göre gayet iyi, İstanbul içindeyseniz Emaar AVM’de Samsung Deneyim mağazası var orada Samsung marka ekranı kırık olmayan her hangi model akıllı telefon getirene indirim uyguluyorlar imkan varsa gidebilirsiniz, bir kişinin Note 5 cihazını 1950 Tl’ye almışlardı ve eleman 5000 Tl’lik Note 8’i 3050 Tl’ye + Ön sipariş hediyesi Gear S3 almıştı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı