Her ekran kartı her sokete uyar mı?

mrhelloworld

Hectopat
Selamlar. ASUS'un GT 730 ekran kartına sahibim. Onu çıkarıp MSI'ın 1050 Ti ekran kartını 2. elden alıp takacağım. Şunu merak ediyorum, ekran kartını takma konusunda bu soketlerde falan sıkıntı yaşar mıyım? Yoksa her kasada aynı mı oluyor? Ayrıca 2. el ekran kartı alırken nelere dikkat edilmeli? Ben alırken kasayı da götürürüm, bir bilgisayarcıda takar çalıştırırız, deneriz diye düşündüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart soketi mi yoksa kasa soketi mi? Anakart modelinden pci express soketini kontrol edebilirsiniz ve kasada ekran kartı için ayırılan bir bölüm olmalı.

Çalışır. Bilgisayarcıya gitmeye gerek yok. İlk sürücüyü kaldıracaksın DDU ile (3-4 tık ve bilgisayarı kapatıyorsun), yeni kartını takıp açıyorsun. Sürücü kurup oyunlarda test ediyorsun, yada benchmark. Bu kadar.

Selamlar. ASUS'un GT 730 ekran kartına sahibim. Onu çıkarıp MSI'ın 1050 Ti ekran kartını 2. elden alıp takacağım. Şunu merak ediyorum, ekran kartını takma konusunda bu soketlerde falan sıkıntı yaşar mıyım? Yoksa her kasada aynı mı oluyor? Ayrıca 2. el ekran kartı alırken nelere dikkat edilmeli? Ben alırken kasayı da götürürüm, bir bilgisayarcıda takar çalıştırırız, deneriz diye düşündüm.
Hocam amd fanboyluğu yapmam istemem ama yakın fiyata rx570 tercih edin derim. 1050ti aldığı paranın hakkını yeterine vermeyen bir kart bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı