Her gün 1 kas grubunu çalışmak olur mu?

nikes

Centipat
Daha fazla  
Dediğim gibi her gün bir kas grubunu mu çalıştırmak ya da kas gruplarını ortak bir günde mi yapmak yani örnek vereyim.
Pazartesi-kol-sırt
Salı-omuz-göğüs
Çarşamba-bacak
Yoksa.
Pazartesi-sırt
Salı-kol
Çarşamba-bacak
Perşembe-omuz
Cuma-göğüs

gymcell misin gymrat misin. neden Devamlılığını asla sağlayamayacağın işlere girişiyorsun bunlar iki günlük heves. Recreational lifter dediğiniz profesyonel spor amacı gütmeyen insanın sosyal yaşamını işini gücünü dersini etkilemeyecek şekilde akıl sağlığını bozmadan spor yapmasının yolu haftada 2-3 gün fullbody yapmaktan geçer. Zaten prof değilsen haftada 3 gün fullbody ile ulaşacağın liftlerin ve bu liftlerin sana sağlayacağı kütlenin ötesine de ihtiyacın yok.

Gymcell misin gymrat misin? Neden devamlılığını asla sağlayamayacağın işlere girişiyorsun bunlar iki günlük heves. Recreational lifter dediğiniz profesyonel spor amacı gütmeyen insanın sosyal yaşamını işini gücünü dersini etkilemeyecek şekilde akıl sağlığını bozmadan spor yapmasının yolu haftada 2-3 gün fullbody yapmaktan geçer. Zaten prof değilsen haftada 3 gün fullbody ile ulaşacağın liftlerin ve bu liftlerin sana sağlayacağı kütlenin ötesine de ihtiyacın yok.

Saçma sapan ön yargı dolu bir düşünce olmuş, neden devamlılığını sağlayamasın veya neden iki günlük heves olsun? İş güç ders etkilemekle ne alakası var?

Dediğim gibi her gün bir kas grubunu mu çalıştırmak ya da kas gruplarını ortak bir günde mi yapmak yani örnek vereyim.
Pazartesi-kol-sırt
Salı-omuz-göğüs
Çarşamba-bacak
Yoksa.
Pazartesi-sırt
Salı-kol
Çarşamba-bacak
Perşembe-omuz
Cuma-göğüs

Başlıktaki soruya cevap olarak olur neden olmasın, ama pek mantıklı olmaz işin içine sizin ne istediğiniz gibi bir sürü değişken de girebilir genelde uygulanan program push-pull-legs şeklinde yani itme günü çekme günü ve bacaklar, arka kolla sırt- omuzla göğsün aynı gün yapılmasının nedeni itme veya çekme hareketleri olması, ilişkili bölgelere de katkı sağlaması. Spora alışmak ve kasların biraz direnç kazanması için yaklaşık 1 ay Full body yapmıştım.

gymcell misin gymrat misin. neden Devamlılığını asla sağlayamayacağın işlere girişiyorsun bunlar iki günlük heves. Recreational lifter dediğiniz profesyonel spor amacı gütmeyen insanın sosyal yaşamını işini gücünü dersini etkilemeyecek şekilde akıl sağlığını bozmadan spor yapmasının yolu haftada 2-3 gün fullbody yapmaktan geçer. Zaten prof değilsen haftada 3 gün fullbody ile ulaşacağın liftlerin ve bu liftlerin sana sağlayacağı kütlenin ötesine de ihtiyacın yok.
Ne alaka arkadaşım?

Pazartesi-kol-sırt
Salı-omuz-göğüs
Çarşamba-bacak
Yoksa.
Pazartesi-sırt
Salı-kol
Çarşamba-bacak
Perşembe-omuz
Cuma-göğüs
Bence:
1. Gün; Göğüs-Arka kol.
2. Gün; Sırt-Ön kol.
3. Gün; Omuz-Bacak yap.

2 gün dinlenme yap ve 3 günlük antrenmanı tekrar et.

Ben 15 senedir spor yapıyorum. Haftada bir gün bi bölgeye girilmez. Habire DOMS yapar ve verimliliği de çok düşük olur fulbodye göre. En az 2 kere bir bölgeye girilmelidir. push pull leg falan olabilir tabiki ama fullbodydeki verimlilik olmayabilir. Mümkün olduğunca iki push iki pull içermeli haftada. Ayrıca fullbody work capacity dediğimiz GPP work denilen şeyle kazanacağınız bir kazanım sağlar habire bölge bölge bölge düşük hacimli antrenman yaparsanız kalp beyin damarlar vs ortak olarak kazanacağınız iyileşme gücünü atletik performansı o yorulmama olayını kazanamazsınız sedanter gibi gezersiniz. Daha sonra intermediate liftlere ulaşınca push pull leg olabilir. Ama hergün spor salonunua gitmek gibi bir saçmalığa bulaşma buna vaktin varsa da bu zaten orda çalışmıyorsan sıkıntıların olduğu anlamına gelir. İnan bana bu hiçbir zaman değişmedi.

+ olarak CNS merkezi sinir sistemi hergün compound harekette çalıştırılmaz .
Hergün çalışma olayı stimulan ve testo kullanan steroid kamillere ve prof vücutçulara ait bir konsepttir.

Gymcell misin gymrat misin? Neden devamlılığını asla sağlayamayacağın işlere girişiyorsun bunlar iki günlük heves. Recreational lifter dediğiniz profesyonel spor amacı gütmeyen insanın sosyal yaşamını işini gücünü dersini etkilemeyecek şekilde akıl sağlığını bozmadan spor yapmasının yolu haftada 2-3 gün fullbody yapmaktan geçer. Zaten prof değilsen haftada 3 gün fullbody ile ulaşacağın liftlerin ve bu liftlerin sana sağlayacağı kütlenin ötesine de ihtiyacın yok.

2 yıldır devam ediyorum sporuma ve gayet de iyi ama programımı değiştireceğim o yüzden sordum zaten üniversitede besyo okumayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı