Her gün alınan duşun zararı var mıdır?

Normal su ile alıyorsan sıkıntı olmaz ama soğuk havalarda üşütebilirsin onun dışında her gün yıkanmak gibi bir hata yüzünden saçlarım dökülüyor, onu çözmeye çalışıyorum. Şampuan ile minimum 2 günde bir yıkanın ve sıcak suyla yıkanmanızı tavsiye etmem.

Bu sıcakta haftada 2-3 yeterli diyenler var... Hiç mi terlemiyorsunuz? Üstünüzde kuruyan terle 1-2 gün geçirmek sizi hiç mi rahatsız etmiyor? Neyse, dostum sen aynı şekilde devam et, zararı olmaz.

Sadece su altına girip çıkmaktan bahsediyorum ben. Şampuan veya vücut losyonu kullanmadan.
Gayet yapılabilir. Saç köklerin rahatsız olmuyorsa devam edebilirsin - yazın serin/soğuk duş hem rahatlatır hem terlemeden biriken şeyleri atar.

Normal duşunda haşlama sıcaklığında olmadığın sürece rahatlıkla devam edebilirsin.

Her gün duş almama rağmen sabah uyandığımda kendimi leş gibi hissediyorum, adam haftada ikiden fazlası keyife girer diyor. Yaz mevsiminde haftada 2 kere duş alan birisinin yanına yaklaşmazdım şahsen.

Hergün şampuanlamak saçı zayıflatıyor diyorlar ama yazın zaten 24 saat içerisinde saç yağlandığı için bir sorun olmaz bence.

Geri
Yukarı