Her gün aynı saatlerde download hızı düşüyor

Erianos

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, sorunum çok ilginç ve bir o kadar da iritece edici maalesef. Kısaca özetleyeyim her gün ne zaman sokak lambaları yanar ve mahalle aydınlanırsa benim download 2.** küsurlere düşüyor ve pingim 80'den aşağı inmiyor lakin upload tarafında ne bir upload latency kaybım var. Ne de upload hızında bir değişim. Modemde sorun oldugunu düşünmüyorum çünkü sabah değil de sadece akşam oluyor. Modemle alakasını anlayamadım. Yine de önerilerinize açığım. (Arıza kaydı oluşturdum pazar olduğu için hafta içi geleceklerdir.)

Merhaba arkadaşlar, sorunum çok ilginç ve bir o kadar da iritece edici maalesef. Kısaca özetleyeyim her gün ne zaman sokak lambaları yanar ve mahalle aydınlanırsa benim download 2.** küsurlere düşüyor ve pingim 80'den aşağı inmiyor lakin upload tarafında ne bir upload latency kaybım var. Ne de upload hızında bir değişim. Modemde sorun oldugunu düşünmüyorum çünkü sabah değil de sadece akşam oluyor. Modemle alakasını anlayamadım. Yine de önerilerinize açığım. (arıza kaydı oluşturdum pazar olduğu için hafta içi geleceklerdir.)

Çevrede kullanım yoğun olabilir o saatlerde tam ışıkların yandığı zaman da demişsin aklıma yeterli elektrik verememesi de geldi o zaman tamamiyle belediyelik bir iş zaten ama genelde kullanımın yoğun olduğu saatlerde düşebilir.

Çevrede kullanım yoğun olabilir o saatlerde tam ışıkların yandığı zaman da demişsin aklıma yeterli elektrik verememesi de geldi o zaman tamamiyle belediyelik bir iş zaten ama genelde kullanımın yoğun olduğu saatlerde düşebilir.

Hocam düşebilir de 70'lerden 2 küsurlere nasıl düşebilir aklım almıyor.

İlginç.
Modem ayarlarını kontrol etmek de fayda var. Servis sağlayıcısi ile de iletişime geçin.

Modemi resetledim fabrika ayarlarına döndürdüm herhangi yoğun bir hata geçmişi de yok.

Evinizdeki elektrik tesisatıyla ilgili bir sorun olabilir mi diye düşünmek de önemli. Arkadaşın yazdığı gibi, komşularda da bu sıkıntı var mı, bir sorun derim.

Hocam konuştum internet kutusuna bakmaları için bir ekip gönderecekmiş Türk Telekom ve evet sokaktai herkeste oluyor yan sokaktaki kutudan internet alanlara sordum böyle bir sorunları yokmuş.

Hocam konuştum internet kutusuna bakmaları için bir ekip gönderecekmiş Türk Telekom ve evet sokaktai herkeste oluyor yan sokaktaki kutudan internet alanlara sordum böyle bir sorunları yokmuş.

O zaman ilginç bir şekilde kutuyla, kutudaki cihazlarla ya da kablolarla (kutu ve kutudan çıkan kablolarla) elektromanyetik bir etkileşime (noise) giriyor ve o kutudan çıkan hatları etkiliyor.

Altyapısı ayrı dert kutusu ayrı dert müşteri hizmetlerinin ilgilenmemesi ayrı dert çok yoruyorlar insanı. 10 yıldır TT kullanıcısıyız bir kere sorunumuzu direkt olarak çözemediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı